0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-02-12

Artykuły:

Kradzież środka trwałego a koszty uzyskania przychodu

Kradzież środka trwałego generuje stratę u przedsiębiorcy. W artykule omawiamy, czy stratę poniesioną w wyniku takiej kradzieży można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu i jak prawidłowo udokumentować takie zdarzenie. Sprawdź!

12 lutego 2024

9 ważnych zmian dla przedsiębiorców w 2024 roku

Z początkiem każdego roku kalendarzowego wiąże się szereg zmian dla prowadzących działalność gospodarczą. Nie inaczej jest w 2024 roku. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj 9 ważnych zmian dla przedsiębiorców w 2024 roku!

12 lutego 2024

Zatrudnienie emeryta lub rencisty a składki ZUS

Czy uzyskanie prawa do świadczeń emerytalnych lub rentowych powoduje utratę możliwości wykonywania pracy zarobkowej? Kiedy zatrudnienie emeryta lub rencisty jest najbardziej korzystne i co z składkami ZUS? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się!

12 lutego 2024

Ulga dla młodych a benefity zleceniobiorców - jak działa?

Zleceniobiorcy, podobnie jak pracownicy, mogą otrzymywać nieodpłatne benefity w ramach swojej umowy. Ulga dla młodych a benefity zleceniobiorców, czy wartość tych benefitów mieści się w limicie ulgi dla młodych i podlega zwolnieniu z podatku PIT? Sprawdź!

12 lutego 2024

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska - jakie dotacje dla MŚP?

Dolny Śląsk rozwija się w bardzo szybkim tempem, z pewnością przyczyniają się do tego Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska, które mają za zadanie wspierać przedsiębiorców. Jakie projekty są przewidziane dla firm? Przeczytaj i sprawdź!

12 lutego 2024

Dni wolne za oddanie krwi w 2024 r. a wykonywanie pracy w nadgodzinach

Pracownik posiadający umowę o pracę może wykorzystać dni wolne za oddanie krwi - dzień oddania oraz następujący po nim. Czy pracodawca może odmówić mu wolnego? Kiedy pracownik może zrezygnować z przysługujących mu dni wolnych? Sprawdź więcej w artykule!

12 lutego 2024

Kara za niezłożenie sprawozdania do GUS w 2024 r. - dla kogo?

Główny Urząd Statystyczny zajmuje się zbieraniem informacji w celach statystycznych. Jakie informacje zbiera GUS? Kiedy i jakie dane należy podać obowiązkowo? Czy kara za niezłożenie sprawozdania do GUS jest możliwa? Dowiedz się więcej czytając artykuł!

12 lutego 2024

Oprocentowanie nadpłat od urzędu skarbowego a wyrok TSUE

Przy rocznych rozliczeniach z urzędem podatnik może zyskać nadpłatę. Na podstawie wyroku TSUE prezentujemy w jakich sytuacjach występuje oprocentowanie nadpłat od urzędu skarbowego, które można otrzymać i w jakich sytuacjach można się o nie ubiegać!

12 lutego 2024

Zwolnienie z VAT usług edukacyjnych a zatrudnianie pracowników

Zwolnienie z VAT przysługuje określonej grupie podatników. W związku z czym postała wątpliwość czy możliwe jest zwolnienie z VAT usług edukacyjnych, gdy te są świadczone przez zatrudnianych pracowników. Dowiedz się z naszego artykułu!

12 lutego 2024

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - dostępne stawki ryczałtu w 2024 roku!

Jedną z uproszczonych form rozliczeń z urzędem skarbowym jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu zależna jest od rodzaju prowadzonej działalności. Dowiedz się, jakie są dostępne stawki ryczałtu w 2024 roku! Sprawdź w artykule!

12 lutego 2024

Remont wynajmowanego lokalu mieszkalnego na gruncie PIT

Prowadzisz działalność gospodarczą w wynajmowanym mieszkaniu i planujesz remont? Masz wątpliwości czy wydatki poniesione na remont wynajmowanego lokalu mieszkalnego stanowią koszty uzyskania przychodów w działalności? Sprawdź, jak rozliczyć remont!

12 lutego 2024

Koszty prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu w 2024 roku

Przedsiębiorcy w Polsce często decydują się na prowadzenie działalności w wynajmowanym lokalu lub własnym mieszkaniu. Dowiedz się, czy koszty prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu i ujęte w KPiR!

12 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów