0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-03-01

Artykuły:

Zapraszamy do udziału w najważniejszym spotkaniu liderów świata HR!

Już 22 i 23 maja w Centrum Konferencyjnym w Warszawie odbędzie się III edycja konferencji z cyklu Strategie HR! W tym roku wydarzenie będzie opierać się na dyskusji o realnej współpracy na linii HR- biznes. Przeczytaj artykuł i poznaj więcej szczegółów!

1 marca 2024

Metody amortyzacji środków trwałych - warto wiedzieć!

Przedsiębiorca ma do wyboru kilka sposobów amortyzacji środka trwałego. Odpisy amortyzacyjne może księgować miesięcznie, kwartalnie lub raz w roku. Przeczytaj artykuł i poznaj metody amortyzacji środków trwałych. Wybierz najkorzystniejszą dla siebie!

1 marca 2024

Zerowa zaliczka na podatek dochodowy - zasady rozliczenia

Podatnicy rozliczający podatek dochodowy za pomocą skali podatkowej lub podatku liniowego bądź w formie zryczałtowanej muszą wpłacać do urzędu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy. Sprawdź, co zrobić, gdy wyjdzie zerowa zaliczka na podatek dochodowy!

1 marca 2024

Rachunek VAT - dla kogo jest obowiązkowy?

Sprawdź, kiedy rachunek VAT jest obowiązkowy, czy można posiadać kilka takich rachunków oraz czy możliwe jest przekazywanie środków pieniężnych pomiędzy rachunkami VAT. Dowiedz się, czy przelewy między rachunkami VAT podlegają opodatkowaniu?

1 marca 2024

Sprzedaż samochodu na części przez VAT-marża - ogólne zasady

Procedura VAT-marża jest atrakcyjną opcją dla podatników, oferując opodatkowanie od różnicy między ceną nabycia a ceną sprzedaży. Często mechanizm ten jest stosowany do sprzedaży samochodów. Czy sprzedaż samochodu na części przez VAT-marża jest możliwa?

1 marca 2024

Ukryte zyski przy świadczeniu usług przez wspólnika w estońskim CIT

Estoński CIT, wiąże się z koniecznością opodatkowania dochodu odpowiadającego wysokości ukrytych zysków. Kiedy występują ukryte zyski przy świadczeniu usług przez wspólnika prowadzącego działalność gospodarczą na rzecz spółki opodatkowanej estońskim CIT?

1 marca 2024

Zakup nowego samochodu z salonu a podatki

Zakup fabrycznie nowego auta z salonu jest dla wielu przedsiębiorców znaczącym obciążeniem finansowym. Ważne jest, aby ocenić korzyści podatkowe takiego zakupu. Sprawdź, jak na gruncie PIT, VAT i PCC wygląda zakup nowego samochodu z salonu!

1 marca 2024

Termin zwrotu pożyczki - jak go określić w umowie?

Umowa pożyczki uregulowana jest w Kodeksie cywilnym. Dochodzenie roszczenia przez pożyczkodawcę wymaga spełnienia określonych warunków, a jednym z nich jest upływ terminu na dobrowolne wykonanie zobowiązania. Jak ustalić termin zwrotu pożyczki w umowie?

1 marca 2024

Zawieszenie działalności przez cały rok - jaki PIT złożyć?

Do 30 kwietnia 2024 roku podatnicy opodatkowani skalą podatkową, podatkiem liniowym i ryczałem muszą rozliczyć dochody uzyskane w poprzednim roku podatkowym. Czy zawieszenie działalności przez cały rok zwalnia z obowiązku złożenia zeznania rocznego?

1 marca 2024

Likwidacja działalności gospodarczej objętej metodą kasową

Likwidacja działalności gospodarczej to moment, który ciągnie za sobą wiele skutków. Jak wygląda rozliczenie podatku VAT podczas zamknięcia firmy objętej metodą kasową? O jakich jeszcze kwestiach należy pamiętać przy likwidacji działalności? Sprawdź!

1 marca 2024

Zamówienia z wolnej ręki – najważniejsze informacje

Zamówienia z wolnej ręki są jedną z procedur udzielenia zamówień publicznych. Czy w każdym przypadku można zastosować ten tryb? Na czym polega? Jakie zasady należy spełnić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

1 marca 2024

Jakie składki ZUS dla etatowca prowadzącego działalność są obowiązkowe w 2024 r.?

Jakie składki ZUS dla etatowca prowadzącego działalność są obowiązkowe? Czy zarówno z działalności jak i z umowy o pracę osoba taka musi podlegać wszystkim ubezpieczeniom? Z czego można zrezygnować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

1 marca 2024

Ekwiwalent za pranie odzieży 2024 r.- kiedy przysługuje pracownikowi?

Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracodawca zobowiązany jest zapewnić pracownikowi strój roboczy gotowy do użytku. Czasami jednak, to pracownik odpowiada za czystość i stan swojego ubioru. Sprawdź czy należy mu się za to ekwiwalent za pranie odzieży!

1 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów