0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-04-22

Artykuły:

PIT-4R - jak go wypełnić w 2024 by nie popełnić błędów?

Jeśli zatrudniasz pracowników, koniecznie jest wypełnianie deklaracji PIT-4R. Czy wiesz jak wypełnić PIT-4R i do kiedy należy złożyć deklarację? Przeczytaj koniecznie nasz szczegółowy opis odnośnie wypełniania deklaracji PIT-4R i nie popełniaj błędów!

22 kwietnia 2024

Savoir vivre obowiązuje zawsze i wszędzie!

Savoir vivre to zbiór zasad i reguł obowiązujących nie tylko w biznesie, ale także w życiu codziennym. Dotyczą one sposobu zachowania się w danej sytuacji i w określonym miejscu. Jakie to zasady? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w naszym artykule!

22 kwietnia 2024

Limit ulgi na dziecko w rozdzielności majątkowej małżonków - warto wiedzieć!

Ulga na dziecko w PIT jest dostępna dla osób sprawujących władzę rodzicielską lub pełniących funkcje opiekuna prawnego. Należy jednak spełnić warunek limitu dochodów. Jak jednak ustalić limit ulgi na dziecko w rozdzielności majątkowej małżonków? Sprawdź!

22 kwietnia 2024

Urlop dla wszystkich pracowników podczas zamknięcia firmy

Niektórzy pracodawcy decydują się na czasowe zamykanie prowadzonych przez siebie zakładów pracy. Dotyczy to w szczególności przypadków przerw wakacyjnych, kiedy udzielany jest urlop dla wszystkich pracowników podczas zamknięcia firmy. Sprawdź!

22 kwietnia 2024

Skuteczne zarządzanie projektem unijnym

Zarządzanie projektem i jego rozliczenie jest dużo trudniejsze niż opracowanie wniosku o dotację. O czym zatem należy pamiętać, jeśli chodzi o skuteczne zarządzanie projektem unijnym? Na czym polega monitorowanie realizacji projektu? Przeczytaj!

22 kwietnia 2024

Ewidencja sprzedaży energii elektrycznej na stacjach ładowania pojazdów

Przedsiębiorcy prowadzący stacje ładowania pojazdów mogą mieć problem z ustaleniem tego, jak wygląda ewidencja sprzedaży energii elektrycznej w momencie, gdy nabywa ją osoba fizyczna. Przeczytaj i dowiedz się o tym więcej!

22 kwietnia 2024

Sprzedaż nieruchomości a utrata prawa do ulgi mieszkaniowej w PIT

Ulga mieszkaniowa w PIT oferuje zwolnienie z podatku, przychodu ze sprzedaży nieruchomości, o ile środki zostaną przeznaczone na własne cele mieszkaniowe. Sprzedaż nieruchomości a utrata prawa do ulgi mieszkaniowej, dowiedz się kiedy może mieć miejsce!

22 kwietnia 2024

Kredyt w małej firmie - jak się do niego przygotować?

Prowadzisz działalność gospodarcza i brakuje Ci środków finansowych? Możesz wnioskować o przyznanie kredytu, jeśli spełniasz odpowiednie warunki. Czy, aby wziąć kredyt w małej firmie trzeba się przygotować? Przeczytaj artykuł, aby poznać odpowiedź!

22 kwietnia 2024

Umowa zlecenie w 2024 r. jako częsta forma zatrudnienia - podstawowe informacje

Umowa zlecenie - jakie elementy powinna zawierać? Jakie składki są naliczane z tytułu tego typu umów? Czy pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy? Ile wynosi stawka godzinowa na umowie zlecenie? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

22 kwietnia 2024

Wypadek przy pracy a rozliczenia z ZUS - cz. II

Za wypadek przy pracy należy się zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego w wysokości 100% podstawy. Jeżeli pracodawca nie jest płatnikiem zasiłków, świadczenie to wypłaca ZUS. Co jeśli wypadek przy pracy zostanie uznany po wypłacie wynagrodzeń?

22 kwietnia 2024

Zwrot z tytułu ulgi na dzieci a składki w części M. w zeznaniu rocznym PIT-36

Odliczasz ulgę na dzieci? Czy wiesz, że zwrot z tytułu ulgi na dzieci przysługuje, jeśli w zeznaniu rocznym kwota należnego podatku nie umożliwia pełnego odliczenia ulgi na dzieci? Sprawdź, wykazać ją w części M. zeznania rocznego PIT-36?

22 kwietnia 2024

Kupno samochodu na firmę jednoosobową - warto wiedzieć!

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorca może zdecydować się na kupno samochodu na firmę. Jakie ma zatem możliwości finansowania? A może jednak kupno nie jest konieczne i jest możliwość użytkowania pojazdu prywatnego w działalności? Sprawdziliśmy!

22 kwietnia 2024

Ewidencjonowanie sprzedaży na kasie a wpłata na konto po godzinach pracy

Jeżeli wpłata na konto bankowe nastąpiła po godzinach pracy, ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej jest konieczne niezwłocznie po jej uznaniu na rachunku podatnika, nie później niż z końcem miesiąca. Dowiedz się, kiedy nabić sprzedaż na kasę!

22 kwietnia 2024

Jak najkorzystniej zaplanować urlop 2024 czyli 33 dni wolnego!

Czy w odróżnieniu od tego roku w kolejnym czeka nas więcej dni wolnych? Kiedy możemy się ich spodziewać i jak najkorzystniej zaplanować urlop? Przeczytaj i dowiedz się kiedy możesz liczyć na dłuższe wolne!

22 kwietnia 2024

Kwartalne rozliczenie podatku a zakładanie działalności gospodarczej

Zakładanie działalności wiąże się z podejmowaniem wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest właściwy wybór częstotliwości rozliczania VAT i PIT. Często pojawia się pytanie, czy warto wybrać kwartalne rozliczenie podatku? Dowiedz się więcej na ten temat!

22 kwietnia 2024

Czy zakup wody, kawy i herbaty można zaliczyć do kosztów?

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy często dokonują zakupów artykułów gospodarczych, biurowych i spożywczych wykorzystywanych w firmie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy zakup wody, kawy czy herbaty może stanowić koszt podatkowy!

22 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów