Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Sprzedaż nieruchomości na gruncie VAT - najważniejsze informacje

Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości odbywa się w sposób szczególny. W związku z tym podatnicy mają wątpliwości, czy sprzedaż nieruchomości na gruncie VAT opodatkować właściwą stawką czy też zastosować zwolnienie. Kwestie tą wyjaśniamy w naszym artykule.

24 maja 2022

Podatki dochodowe

Zmiany w składce zdrowotnej od lipca 2022 roku a Polski Ład

Ustawodawca wprowadza kolejne zmiany w składce zdrowotnej od lipca 2022 roku w ramach Polskiego Ładu. Stosując ryczałt lub podatek liniowy możliwe jest odliczenie zapłaconej składki zdrowotnej obniżając tym samym zaliczkę na podatek dochodowy!

20 maja 2022

Podatki dochodowe

Progi podatkowe 2022 po zmianach Polskiego Ładu

Podatnicy którzy wybrali jako formę opodatkowania skalą podatkową stosują dwie stawki podatku w zależności od wysokości uzyskanego dochodu. Polski Ład wprowadził zmiany w wysokości stawek podatku. Dowiedz się, jak kształtują się progi podatkowe 2022!

19 maja 2022

Zdaniem eksperta

Zapłata za faktury z rachunku małżonka – czy można ująć w kosztach?

Czy zapłata za faktury z rachunku małżonka wpływa na ujęcie wydatku w kosztach podatkowych w działalności gospodarczej?

19 maja 2022

Podatki dochodowe

Odszkodowanie na ryczałcie a przychód podlegający opodatkowaniu

Wybrałeś opodatkowanie przychodów w formie ryczałtu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy rozliczyć otrzymane odszkodowanie na ryczałcie z tytułu szkody w firmowym majątku oraz jaką stawką ryczałtu należy opodatkować uzyskany przychód!

18 maja 2022

Kasy rejestrujące

Zgłoszenie kasy fiskalnej i fiskalizacja

Zgłoszenie kasy fiskalnej i fiskalizacja jest obowiązkiem, jaki nakładają na przedsiębiorcę przepisy rozporządzenia dotyczącego kas rejestrujących. Czy dotyczy to również kas online? Jakie kroki powinien podjąć przedsiębiorca przy zakupie kasy?

18 maja 2022

Podatki dochodowe

Dochód a przychód - jaka jest między nimi różnica?

Nie każdy wie, że dochód i przychód oznaczają coś innego. Należy jednak pamiętać, że pojęcia te mają istotne znaczenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaka jest różnica między określeniem dochód a przychód.

14 maja 2022

Podatek VAT

Split payment - dla kogo obowiązkowy sposób płatności?

Głównym celem wprowadzenia mechanizmu podzielonej płatności jest zapobieganie oszustwom podatkowym. Wśród przedsiębiorców pojawiają się pytania dotyczące funkcjonowania mechanizmu, np. split payment - dla kogo obowiązkowy? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

13 maja 2022

Zdaniem eksperta

Niedobory w towarze a korekta odliczonego podatku VAT

Czy w sytuacji, gdy w trakcie sporządzania remanentu wykryte zostały niedobory w towarze obowiązuje mnie korekta VAT?

12 maja 2022

Samochód w firmie

Wykup samochodu osobowego z leasingu po zakończeniu umowy

Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na wykup samochodu osobowego z leasingu w ramach prowadzonej działalności lub jako wykup na osobę prywatną. Rozliczenie każdej z tych transakcji następuje na odmiennych zasadach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

12 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów