Ostatnie artykuły autora:

Prawa i obowiązki

Obowiązki biur rachunkowych - najważniejsze informacje

Czy wiesz, jakie są obowiązki biur rachunkowych oprócz prowadzenia ewidencji księgowych i sporządzania rozliczeń i sprawozdań podatkowych? Sprawdź, czym jest AML, BDO i RODO oraz kiedy należy raportować schematy podatkowe i uiszczać opłatę środowiskową!

26 września 2022

Sprawozdawczość

Oznaczenie WEW niektórych dokumentów w JPK_V7

Wraz z nowym jednolitym plikiem kontrolnym weszły nowe oznaczenia, które należy wykazywać do niektórych dokumentów w części ewidencyjnej w nowym JPK V7. Przeczytaj artykuł i sprawdź, do jakich transakcji jest stosowane oznaczenie WEW!

20 września 2022

Kasy rejestrujące

Płatność kartą płatniczą a zwolnienie z kasy fiskalnej

Przedsiębiorco, przyjmujesz od kontrahentów płatności kartą? Czy wiesz, jakie formy płatności obligują przedsiębiorców do posiadania kasy fiskalnej a jakie nie? Sprawdź czy płatność kartą płatniczą, uprawnia do zwolnienia z kasy. Przeczytaj i sprawdź!

16 września 2022

Księgowość firm

NIP europejski - kto ma obowiązek jego posiadania?

Zawierając transakcje z kontrahentami z innych krajów UE, przedsiębiorcy powinni pamiętać, że są zobowiązani aby posiadać NIP europejski. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy w każdym przypadku konieczna jest rejestracja przedsiębiorcy do VAT-UE!

13 września 2022

Ubezpieczenie ZUS

Remanent a składka zdrowotna według najnowszych zmian w Polskim Ładzie

Czy wiesz, jak powiązany jest remanent a składka zdrowotna? Sprawdź, kto może skorzystać z przywileju uwzględniania różnicy remanentowej przy obliczaniu podstawy wymiaru składki. Dowiedz się, jak wyliczać składkę zdrowotną stosując przepisy przejściowe!

13 września 2022

Kasy rejestrujące

Ulga na zakup kasy fiskalnej przy spóźnieniu z fiskalizacją

Czy wiesz, jakie są terminy w jakich konieczne jest zainstalowanie urządzenia fiskalnego dla dokumentowania sprzedaży na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych. Czy podatnikom przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej przy spóźnieniu z fiskalizacją?

5 września 2022

Podatek VAT

Faktura końcowa - jakie powinna zawierać elementy?

Faktura końcowa jest dokumentem kończącym daną transakcję. Wystawia się ją w sytuacji, kiedy na poczet sprzedaży czy też wykonania usługi pobierane były zaliczki, a tym samym wystawione zostały faktury zaliczkowe. Jakie elementy powinna zawierać? Sprawdź!

2 września 2022

Zdaniem eksperta

Ryczałt ewidencjonowany a miesięczna deklaracja

Czy ryczałt ewidencjonowany wymaga składania miesięcznych deklaracji do urzędu i do kiedy opłacić zaliczki na podatek?

2 września 2022

Podatki dochodowe

Ulgi podatkowe dla wspierających Ukrainę

Czy wiesz, jakie są ulgi podatkowe dla wspierających Ukrainę? Dowiedz się, w jaki sposób możliwe jest obniżenie podatku w tym zakresie, na jakie organizacje można przekazać darowizny które odliczane są od podatku w zeznaniu rocznym i jak rozliczyć VAT!

18 sierpnia 2022

Zdaniem eksperta

Faktura w walucie obcej w transakcji krajowej a prawo odliczenia VAT

Czy faktura w walucie obcej wystawiona przy transakcji krajowej może być podstawą do dokonania zapisów?

11 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów