0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Kasy rejestrujące

Płatność kartą płatniczą a zwolnienie z kasy fiskalnej

Przedsiębiorco, przyjmujesz od kontrahentów płatności kartą? Czy wiesz, jakie formy płatności obligują przedsiębiorców do posiadania kasy fiskalnej a jakie nie? Sprawdź czy płatność kartą płatniczą, uprawnia do zwolnienia z kasy. Przeczytaj i sprawdź!

30 maja 2023

Finansowanie biznesu

Czym jest weksel?

Weksel - tajemniczy dokument, który w finansach wiele znaczy. Pełni on pewnego rodzaju papier wartościowy, będący zabezpieczeniem umowy zawartej pomiędzy stronami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest weksel, kiedy go używamy i kto go podpisuje?

26 maja 2023

Podatki dochodowe

Mały podatnik – przywileje na gruncie PIT i VAT

W Polsce największą liczbę przedsiębiorców stanowią tzw. mali podatnicy. Kim oni są i co kryje się pod tą nazwą? Czy mały podatnik może korzystać ze szczególnych przywilejów na gruncie podatkowym? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

25 maja 2023

Podatek VAT

Faktura podatnika zwolnionego z VAT - nievatowcy wystawiają faktury

Podatnicy korzystający ze zwolnienia z VAT np. ze względu na limit obrotów mają możliwość wystawiania faktur, a dokładniej faktur bez VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie obowiązkowe elementy powinna zawierać faktura podatnika zwolnionego z VAT!

24 maja 2023

Księgowość firm

Zaliczka w podzielonej płatności - czy to w ogóle możliwe?

Wprowadzenie mechanizmu podzielonej płatności budzi nadal wiele wątpliwości wśród podatników. Jedną z niejasności jest zaliczka w podzielonej płatności. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy kontrahent może dokonać wpłaty zaliczki poprzez komunikat przelewu?

23 maja 2023

Zdaniem eksperta

Minimalna składka zdrowotna a założenie firmy w trakcie roku

Ile wynosi minimalna roczna składka zdrowotna jeżeli rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej w trakcie roku?

19 maja 2023

Ubezpieczenie ZUS

Składka zdrowotna a zawieszenie działalności w Polskim Ładzie

Zawieszając firmę można nadal uzyskiwać określony zakres przychodów i ponosić koszty. Czy wiesz, jakie związek ma składka zdrowotna a zawieszenie działalności? Sprawdź, jak dokonać optymalizacji podatkowej uzyskując przychód który nie wchodzi do podstawy!

18 maja 2023

Zdaniem eksperta

Ulga dla rodzin 4+ a składka zdrowotna – czy obniża podstawę wymiaru?

Jeżeli przysługuje mi ulga dla rodzin 4+ a składka zdrowotna płacona jest od przychodu to czy jestem zwolniona ze składki zdrowotnej?

18 maja 2023

Ewidencje księgowe

Korekta deklaracji VIU-DO a slim VAT 3

Pakiet zmian nazywany "SLIM VAT 3", wprowadza nowe udogodnienia dla przedsiębiorców, w tym w zakresie rozliczania transakcji w ramach VAT OSS jest nim m.in. korekta deklaracji VIU-DO. Dowiedz się o niej więcej!

17 maja 2023

Podatki dochodowe

Składka zdrowotna w kosztach a dodatkowe korzyści dla podatnika!

Czy wiesz, że składka zdrowotna w kosztach na podatku liniowym i ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych ograniczona jest dwoma osobnymi limitami odliczenia? Sprawdź, jak obniżyć zobowiązanie podatkowe o wartość zapłaconych składek zdrowotnych!

16 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów