0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: dziedziczenie-dzialalnosci-gospodarczej

Artykuły:

Przedsiębiorstwo w spadku - zamknięcie w świetle przepisów VAT

Poprzez przedsiębiorstwo w spadku rozumie się przedsiębiorstwo w znaczeniu ustawy o zarządzie sukcesyjnym. Kto dziedziczy przedsiębiorstwo w spadku po śmierci właściciela? Jak prawidłowo zamknąć przedsiębiorstwo w spadku na gruncie podatku VAT? Sprawdź!

15 września 2021

Przedsiębiorstwo w spadku na gruncie podatku VAT

Co się dzieje z przedsiębiorstwem po śmierci właściciela, to pytanie, które może nasunąć się każdemu z nas. Kto dziedziczy przedsiębiorstwo w spadku oraz jakich formalności należy dokonać, po otrzymaniu przedsiębiorstwa w spadku? Przeczytaj artykuł!

21 listopada 2019

Testament przedsiębiorcy - dziedziczenie firmy

Niezależnie od tego, czy przedsiębiorca prowadzi działalność jednoosobową, czy w formie spółki– powinien rozważyć, co stanie się z dorobkiem jego życia w razie jego śmierci. Jak wygląda dziedziczenie firmy?

8 czerwca 2019

Decyzja administracyjna w przypadku zarządu sukcesyjnego

Decyzja administracyjna związana z wykonywaną przez zmarłego przedsiębiorcę działalnością, nie wygasa z chwilą jego śmierci. Jest ona ważna przez trzy lub sześć miesięcy - w zależności od tego, czy przedsiębiorca ustanowił zarząd sukcesyjny.

30 kwietnia 2019

Dostęp do kont bankowych po śmierci przedsiębiorcy a zarząd sukcesyjny

Utrzymanie firmy po śmierci przedsiębiorcy wymaga m.in. dostępu do rachunków bankowych. Można to szybko zrobić, jeśli został ustanowiony zarząd sukcesyjny. Problem może się pojawić, gdy przedsiębiorca do firmowych rozliczeń wykorzystywał rachunek osobisty

27 listopada 2018

Zarządca sukcesyjny poprowadzi firmę po śmierci właściciela

Ważna zmiana dla osób prowadzących działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEIDG. Nowe przepisy, które pozwalają płynnie prowadzić firmę po śmierci jej właściciela. Działalnością gospodarczą zmarłego zajmie się tymczasowo zarządca sukcesyjny.

26 listopada 2018

Dziedziczenie działalności gospodarczej w Polsce

Dziedziczenie działalności gospodarczej inaczej wygląda w przypadku spółki, inaczej w przypadku jednoosobowej firmy. W poniższym artykule przedstawiamy różnice w zakresie przejmowania firmy po jej zmarłym właścicielu. Poznaj szczegóły!

14 maja 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów