0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: motocykl-w-firmie

Artykuły:

Motocykl w firmie - wszystko co warto wiedzieć

Przedsiębiorcy do swoich firmowych pojazdów mogą zaliczyć także motocykl. Ze względu na fakt, że motocykl w firmie uznawany jest za pojazd samochodowy jego zakup oraz eksploatację można rozliczyć w firmie na takich zasadach, jak samochód osobowy.

5 lipca 2022

Motorower i motocykl w firmie – jak odliczać VAT?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli Twoja branża na to pozwala, możesz wykorzystywać motorower lub motocykl w firmie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak odliczyć podatek VAT od kosztów związanych z jego eksploatacją!

23 marca 2017

Amortyzacja jednorazowa motocykla - czy to możliwe?

Koszt środka trwałego rozkłada się w czasie poprzez amortyzację. Niekiedy podatnicy mogą zastosować amortyzację jednorazową bez księgowania odpisów w kolejnych latach. Czy amortyzacja jednorazowa motocykla jest możliwa? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

15 lutego 2017

Motocykl - odliczenie VAT od zakupu

Motocykl najczęściej tańszy zakup, aniżeli zakup samochodu. Pojawia się jednak pytanie: czy przedsiębiorca może odliczyć VAT od zakupu motocykla? Dowiedz się, jak rozliczać koszty związane z motocyklem w firmie!

25 sierpnia 2015

Jednoślady w firmie

Posiadasz jednoślady w firmie - motocykl, motorower lub rower na potrzeby firmy? Przeczytaj, jak rozliczać ich zakup, co stanowi koszt uzyskania przychodu w związku z ich użytkowaniem oraz jak w jakiej wysokości można odliczyć VAT od zakupu.  

3 lutego 2015

Motorower w firmie? Dlaczego nie!

Rosnące ceny paliw powodują zainteresowanie nowymi, zużywającymi mniejszą ilość paliwa środkami transportu. Jednym z takich pojazdów jest motorower. Pojawia się pytanie czy wydatki związane z motorowerem stanowią koszt firmowy. Sprawdź!

1 grudnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów