0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: nieodplatne-swiadczenie

Artykuły:

Nieodpłatne świadczenia pracownika przy świadczeniu pracy za granicą

W przypadku pracy za granicą pracownicy otrzymują nieodpłatne świadczenia. Pracodawcy zapewniają nocleg, dojazd i inne świadczenia. Odbywa się to w ramach umowy o pracę. Pracodawcy zastanawiają się jak rozliczyć takie świadczenia na rzecz pracownika.

14 września 2021

Samochód służbowy dla menedżera - jak rozliczyć?

Niezależnie od formie zatrudnienia menadżera może on otrzymywać od przedsiębiorstwa dodatkowe benefity. Jednym z nich może być samochód służbowy. Natomiast czy benefitem będzie samochód służbowy dla menedżera wykorzystywany również w celach prywatnych?

30 kwietnia 2021

Darmowe oprogramowanie w firmie - wygoda czy kłopot?

Darmowe oprogramowanie jest coraz częściej wykorzystywane w małych przedsiębiorstwach poszukujących oszczędności. Czy darmowy program zobowiązuje do zapłaty podatku dochodowego? W artkule odpowiadamy czy takie oprogramowanie w firmie to dobry pomysł!

26 kwietnia 2021

Nieodpłatne świadczenie - opodatkowanie korzystania z cudzego sprzętu

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mają obowiązek opodatkowania również przychód z nieodpłatnych świadczeń. Jakie podatkowe skutki związane są z korzystaniem z cudzego sprzętu? Przeczytaj i dowiedz się czym jest nieodpłatne świadczenie.

19 lutego 2021

Nieodpłatne świadczenie w działalności gospodarczej

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy, którzy otrzymali nieodpłatne świadczenie zobowiązani są do wykazania uzyskanego przychodu w rozliczeniu z urzędem skarbowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak ustalić wartość otrzymanego świadczenia!!

11 września 2019

Polisa ubezpieczeniowa dla podwykonawcy i jego pracowników - rozliczenie

Zdarza się, że zlecający pracę ubezpiecza podwykonawców, nawet gdy nie złożą oni chęci objęcia ich ubezpieczeniem. Czy zatem zakupiona polisa ubezpieczeniowa dla podwykonawcy i jego pracowników staje się dla nich przysporzeniem podlegającym opodatkowaniu?

28 sierpnia 2019

Bezpłatne zakwaterowanie pracowników a przychód dla pracownika

Pracodawcy zatrudniający pracowników z innej miejscowości niekiedy zapewniają im bezpłatne zakwaterowanie. Jednakże czy pracodawca może zakwalifikować wydatki z tym związane do kosztów uzyskania przychodu? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

14 lipca 2017

Nagrody i premie od banku - rozliczenie

Otrzymałeś gratyfikację od banku? Sprawdź, czy musisz zapłacić podatek.

14 października 2014

Bezpłatne praktyki nie są nieodpłatnymi świadczeniami

Sprawdź, dlaczego bezpłatne praktyki nie są świadczeniami nieodpłatnymi.

9 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów