0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: obowiazek-podatkowy-w-vat

Artykuły:

Obowiązek podatkowy - wszystko co warto wiedzieć

Sprzedaż towarów oraz wykonywanie usług w ramach prowadzonej działalności gospodarczej rodzi obowiązek rozliczenia podatku. Czy wiesz, kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT i PIT? Dowiedz się więcej na ten temat, czytając nasz artykuł!

29 września 2023

Usługa ekspozycji produktów w marketach a rozliczenie VAT

Prowadząc działalność w zakresie sprzedaży towarów przedsiębiorcy chcą, aby były one odpowiednio wyeksponowane, tak aby sprzedaż była efektywniejsza. Jak powinna zostać zatem opodatkowana usługa ekspozycji produktów w marketach? Odpowiadamy!

6 lipca 2022

Rozliczenie VAT - poznaj najważniejsze informacje!

Co do zasady podatek VAT płacą wszyscy podatnicy, niemniej w przypadku przedsiębiorców nie każdy zobowiązany jest do jego rozliczania. Jak zatem wygląda rozliczenie VAT w praktyce? O czym warto pamiętać rozliczając VAT? Na pytania odpowiadamy w artykule!

16 lutego 2022

Usługi świadczone przez internet - moment powstania obowiązku podatkowego

Usługi świadczone przez internet stają się coraz bardziej popularne. Przedsiębiorcy mogą mieć wątpliwości jak poprawnie określić moment powstanie obowiązku podatkowego przy świadczeniu usług przez internet. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

14 kwietnia 2021

Ulga na złe długi: zapłata tylko VAT to nieuregulowanie należności

Zdarza się, że podatnicy nie otrzymują zapłaty za sprzedane towary lub wykonane usługi. Jak wygląda w takim przypadku obowiązek rozliczenia podatku VAT, co oznacza ulga na złe długi i kiedy możemy ją zastosować. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 lutego 2021

Obowiązek podatkowy w usługach ciągłych objętych odwrotnym obciążeniem - kiedy?

Czy wiesz, kiedy należy rozliczyć się z fiskusem w związku ze świadczeniem usług o charakterze ciągłym? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy powstaje obowiązek podatkowy w usługach ciągłych objętych odwrotnym obciążeniem. Sprawdź!

2 stycznia 2019

Obowiązek podatkowy w VAT - usługi budowlane i transportowe

Prowadzisz działalność z zakresu usług budowlanych lub transportowych? Czy wiesz, kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT w przypadku świadczenia usług z tego zakresu? A kiedy należy wystawić fakturę z odwrotnym obciążeniem?Dowiedz się czytając artykuł!

13 marca 2017

Sprzedaż wysyłkowa - obowiązek podatkowy VAT

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy na gruncie podatku VAT w sytuacji prowadzenia sprzedaży wysyłkowej?

10 lipca 2014

Dostawa towaru już w momencie jego wydania?

Moment dokonania dostawy towarów lub zrealizowania usługi jest - zgodnie ze zmianami obowiązującymi od początku bieżącego roku - kluczowy dla wyznaczenia momentu powstania obowiązku podatkowego na gruncie VAT.

20 maja 2014

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT w 2014 roku?

Zmiany w podatku VAT od początku 2014 r. bombardują przedsiębiorców ze wszystkich stron – nie tylko w zakresie zasad szczegółowych, ale też tych najbardziej podstawowych.

25 lutego 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów