0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: oplata-recyklingowa

Artykuły:

Opłata recyklingowa a podstawa opodatkowania podatkiem VAT

Sprzedaż reklamówek i opakowań jednorazowych może podlegać obowiązkowi zapłaty opłaty recyklingowej. Czy opłata recyklingowa zwiększa podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług? Sprawdź, jakie jest stanowisko sądów w sprawie opłaty recyklingowej!

13 lipca 2023

Opłata recyklingowa - księgowanie w KPIR

Opłata recyklingowa jest pobierana za zakup toreb z tworzywa sztucznego, ale jednocześnie nie jest pobierana za bardzo lekkie torby na zakupy. Sprawdź, jak zaksięgować opłaty recyklingowe w kosztach dochodowych firmy oraz ile wyniosą kary za jej brak!

1 marca 2023

Opłata recyklingowa a reklamówki i opakowania jednorazowe

Czy wiesz, że na reklamówki przekazywane klientom nałożona została opłata recyklingowa, którą przedsiębiorca ma obowiązek uiścić na rachunek Ministerstwa Środowiska? Sprawdź, jak należy rozliczyć zakup reklamówek i obliczyć wartość opłaty recyklingowej!

21 czerwca 2021

Opłata recyklingowa w pigułce – co zmieniło się od września 2019 r.?

Nowelizacja przepisów od września 2019 roku wprowadza nowe zasady pobierania opłaty recyklingowej i wprowadza obowiązek prowadzenia ewidencji zakupu i sprzedaży toreb foliowych. Sprawdź, ile wynosi opłata recyklingowa, kiedy ją naliczać i czym jest BDO!

25 listopada 2019

Opłata recyklingowa – rozliczenie podatkowe

Opłata recyklingowa jest w całości opłacana przez konsumenta, i stanowi dochód budżetu państwa. Opłata za jedno opakowanie z tworzywa sztucznego jest ustalona poprzez rozporządzenie Ministra Środowiska i nie może przekraczać 1 zł. Dowiedz się więcej!

20 marca 2019

Opłata recyklingowa u ryczałtowca - kogo dotyczy i jak ją wykazać?

Opłata recyklingowa, która obowiązuje od 2018 roku, dotyczy również ryczałtowców. Stanowi ona zarówno przychód, jak i koszt przedsiębiorcy, czyli jest dla niego neutralna. Sprawdź, jak wykazać ją u ryczałtowca, który nie wykazuje kosztów podatkowych.

5 czerwca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów