10 wyników dla tematu: umowy-cywilnoprawne

Artykuły:

Zasady zatrudnienia na umowy cywilnoprawne

Umowy cywilnoprawne charakteryzują się innymi zasadami zawierania niż umowa o pracę. Dokładne zasady regulowane są przepisami Kodeksu cywilnego. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat umów cywilnoprawnych!

4 maja 2022

Zwolnienie z obowiązku naliczania składek od umów cywilnoprawnych - od kiedy?

Jeśli umowa zlecenia nie jest zawarta z osobą uczącą się, to co do zasady jest oskładkowana. Nowa Tarcza antykryzysowa wprowadza jednak nową ulgę – zwolnienie z obowiązku naliczania składek od umów cywilnoprawnych! Sprawdź, kto może ją otrzymać!

22 grudnia 2020

Świadczenie pracy na postawie umowy innej, niż umowa o pracę

Umowa o pracę przestała być jedynym bezpiecznym sposobem na zatrudnianie pracowników. Coraz więcej osób stawia na inne formy zatrudnienia takie jak samozatrudnienie czy umowy cywilnoprawne. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ich temat!

24 sierpnia 2017

Umowy freelancera - umowa o dzieło

Umowa o dzieło jest jedną z najczęściej zawieranych rodzajów umów cywilnoprawnych między freelancerem a zleceniodawcą. Jakie są elementy umowy o dzieło? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

18 września 2016

Umowy freelancera - kontrakt menadżerski

Umowa cywilnoprawna zawierana pomiędzy freelancerem a zleceniodawcą nazywana jest kontraktem menadżerskim. Czy wiesz co powinien zawierać kontrakt menadżerski? Przeczytaj nasz artykuł gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie!

18 września 2016

Umowa o dzieło - o czym pamiętać, zatrudniając na nią pracownika?

Umowa o dzieło jest często stosowaną formą zatrudnienia. Ale czy wiesz, kiedy umowa posiada cechy stosunku pracy? Przekonaj się, co mówią przepisy na temat umowy o dzieło oraz jakie uprawnienia ma jej wykonawca. Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

3 kwietnia 2016

Umowy cywilnoprawne - jakie czekają nas zmiany?

Zobacz, jakie zmiany niosą ze sobą nowe umowy cywilnoprawne!

10 grudnia 2014

Sposób na obniżenie dobrowolnej składki zdrowotnej

Chcesz płacić mniej? Przeczytaj!

25 października 2013

Umowa zlecenie dla przedsiębiorcy

Czy przychód umowy zlecenie będzie przychodem z mojej działalności, czy powinienem wystawić zleceniodawcy rachunek poza moją firmą?

9 lipca 2013

Umowy freelancera – umowy cywilnoprawne a umowa o pracę

Umowa o dzieło, umowa zlecenia czy umowa o pracę? Którą z nich powinien wybrać wolny strzelec? W naszym artykule przedstawimy ich wady i zalety. Przeczytaj i dowiedz się, jakie umowy freelancera są dla niego najbardziej korzystne i opłacalne!

14 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów