0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Aktywne wakacje na Sardynii - korzystaj z wody i gór!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Przepiękna wyspa na Morzu Śródziemnym jest znakomitym miejscem do plażowania, obcowania z naturą, ale też kosztowania sportów wodnych. Wakacje na Sardynii można wypełnić mnóstwem aktywności. Ta wyspa, nazywana Karaibami Europy, jest idealna dla fanów żeglowania, amatorów kajakarstwa czy ekstremalnych kitesurferów i windsurferów.

Cagliari, stolica wiatru

15-kilometrowe wybrzeże, niskie fale oraz intensywny wiatr to przepis na udany urlop dla każdego, kto planuje aktywne wakacje na Sardynii z deską pod nogami. Plaża Poetto, która rozciąga się w południowej zatoce wyspy, jest miejscem idealnym dla windurfingu i kitesurfingu. W okresie wiosenno-letnim mogą pojawić się duże fale, napędzane ciepłym wiatrem scirocco, który wieje od strony Afryki. Potwierdza to znakomitą, południową lokalizację Cagliari zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów w sportach deskowych. Lepszym miejscem dla tych, którzy trzymają żagiel, jest Windsurfing Club Cagliari (Marina Piccola), gdzie możemy wypożyczyć sprzęt i spotkać się instruktorem.

Jeżeli ktoś rozpoczyna swoją przygodę z wodnymi sportami ekstremalnymi, podczas wakacji na Sardynii odnajdzie polską szkołę kitesurfingu Sky High w Porto Botte, znajdującym się w południowo-zachodniej części wyspy. Panują tam idealne warunki, woda jest płytka, a wybrzeże bardzo długie.

Miłośnikom żagli szczególnie polecamy wybrać się do Cagliari w maju. Wówczas w stolicy Sardynii odbywają się coroczne regaty Ichnusa Sailing Kermesse. Start zawsze z Marina Piccola przy Via Roma. Podczas zawodów jest możliwość dołączenia do załogi około 10-osobowej żaglówki. Można przejąć stery, rozłożyć żagle lub po prostu się opalać, a wszystko pod czujnym okiem doświadczonej załogi. Za taką kilkugodzinną wyprawę zapłacimy około 15 euro.

Wakacje na Sardynii to również dobry pomysł dla surferów. Fal nie możemy porównywać z tymi oceanicznymi, ale można trafić na dobre warunki. Łowcom sardyńskich fal rekomendowane jest wypożyczenie samochodu. Wyspa zmienną jest i jednego dnia najlepsze warunki są w zachodnim Oristano, a następnego dnia na plaży Chia. Jednodniowe wypożyczenie deski surfingowej to koszt około 40 euro. Największy wybór znajdziemy w Cagliari w sklepie Wipe Out (Via Pola 10). Na swojej stronie internetowej sklep regularnie zamieszcza informacje dotyczące fal i wiatrów.

Wakacje na Sardynii bez wiatru

Dla fanów sportów deskowych świetnym rozwiązaniem na mało wietrzne dni jest nazywany również paddle board, inaczej sup. Duża deska z wiosłem to wyśmienity trening dla mięśni i rewelacyjny sposób na wycieczkę dookoła Sella del Diavolo, Diabelskiego Wzgórza w okolicach Cagliari. Paddle board gwarantuje relaks i wyciszenie, ponadto jest idealnym środkiem transportu do małych plaż, dostępnych jedynie z poziomu morza.

Na Sardynii niemal w każdym większym porcie istnieje możliwość wypożyczenia małych motorówek. Wystarczy dowód osobisty i wchodzimy w całodniowe posiadanie małej łódki. Wypożyczenie to koszt ponad 100 euro, ale miejsca wystarczy nawet dla sześciu osób.

Wakacje na Sardynii nie tylko nad wodą

Wyremontowana promenada wzdłuż plaży Poetto w Cagliari jest idealnym miejscem do biegania lub wyprawy na rolki. Asfaltowa droga rodem z Kalifornii dodaje sił i motywacji do aktywnego spędzania czasu. Śródziemnomorskie palmy i szum morza… Czego więcej potrzeba?

Ci, którzy preferują górskie wyzwania, również będą usatysfakcjonowani, mogąc spędzić wakacje na Sardynii. Trasa numer jeden to park Monte Urpino - liczne alejki na wzgórzu sprawiają, że jogging nigdy nie będzie monotonny. Ciekawym, choć mniej stromym miejscem dla biegaczy jest park Monte Claro. Tam znajdziemy odpowiednie trasy oraz ścieżkę zdrowia. Możemy też sprawdzić swoje siły na Sella del Diavolo, nie jest to jednak miejsce dla amatorów.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów