0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Blogi o organizacji uporządkują twoje życie i pracę!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Masz dużo pracy, nie wiesz w co włożyć ręce, ale skupienie graniczy z cudem, bo w mieszkaniu jest straszny bałagan? Starasz się, chcesz zrobić jak najwięcej, ale nic nie idzie tak, jak chciałbyś żeby szło? Na szczęście w sieci znaleźć można doskonałe blogi o organizacji, które zawierają wiele cennych porad. Dodatkowo autorzy tworzą dużo materiałów do wydrukowania, dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie planowania bez zapisywania każdego zdania. Co jeszcze znajdziemy na takich stronach? Przeczytaj nasz subiektywny ranking najlepszych blogów o organizacji.

Niebałaganka - numer jeden wśród blogów o organizacji

Ania z blogu Niebałaganka pomoże nam uporządkować wszystko – od wolnego czasu, przez pracę, po mieszkanie. Na blogu znajdziemy mnóstwo inspirujących postów. Dowiemy się na przykład, dlaczego warto spróbować organizować swój czas, co pomaga w planowaniu, sprawdzimy również, jak kontrolować wydatki czy gromadzone przez nas przedmioty. Oczywiście to nie wszystko, ponieważ – jak podpowiada sama nazwa – Niebałaganka to blog, który pomoże nam rozprawić się z bałaganem. Ten blog o organizacji pozwoli nam na utrzymanie porządku nie tylko w miejscu pracy, lecz także w mieszkaniu. Dowiemy się na przykład, jakie zastosowania ma kwasek cytrynowy, ocet, dlaczego warto sprzątać systematycznie czy jak czyścić poszczególne sprzęty.

Blog Niebałaganka jest ogromnym źródłem inspiracji. Dodatkowo autorka przygotowuje również materiały do druku, dzięki którym można stworzyć własne, uporządkowane listy zadań i z satysfakcją wykreślać kolejne zapisane punkty.

Pani swojego czasu

Ola z blogu Pani swojego czasu to prawdziwa mistrzyni organizacji. Nic więc dziwnego, że na jej stronie odnajdziemy sklep, w którym zakupimy nie tylko doskonale zaprojektowany planner czy torbę, lecz także e-booki, audiobooki, kursy online, webinary i tym podobne materiały dotyczące organizacji czasu.

Czego może nas nauczyć ten blog? Odpowiedniego planowania oraz organizacji czasu, pozbycia się złych nawyków i wygranej walki z rozpraszaczami. Jednym zdaniem: dzięki temu blogowi o organizacji dowiemy się po prostu wszystkiego związanego z tym tematem. Choć w podtytule możemy przeczytać, że mowa o planowaniu czasu u kobiet, teksty wydają się uniwersalne i mogą przydac się każdemu.

Blogi o organizacji - Design your life

Choć Alina z blogu Design your life nie pisze na blogu głównie o organizacji, znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów na ten temat. Autorka stworzyła też popularny planner, tworzy również listy zadań i inne przydatne notatniki, które znaleźć można w jej sklepie internetowym.

Podobnie jak u poprzedniczek odnajdziemy na blogu dużo inspiracji, które pomogą nam lepiej zaplanować pracę i oczyścić przestrzeń. Tak jak blog Niebałaganka, Design your life mówi nie tylko o organizacji czasu, lecz także miejsca, w którym przebywamy. Tutaj autorka skupia się raczej na jego wyglądzie, niż trikach dotyczących sprzątania, co również jest bardzo ważne i potrzebne.

Marta pisze - blog o organizacji

Marta pisze nie tylko o organizacji, ponieważ tematyka bloga jest bardzo szeroka. Kategoria Organizacja okazuje się jednak na tyle rozbudowane, że warto do niej zajrzeć. Autorka motywuje, pokazuje jak znaleźć czas, jak cieszyć się z tego, co się robi, pracować i nie zwariować oraz we wszystkim zachowywać umiar. Jej porady przydadzą się na pewno wszystkim, którzy mają problem z rozproszeniem i niekonsekwentną realizacją zadań i brakiem motywacji.

Choć strona tylko częściowo wpisuje się w kategorię blogi o organizacji, zdecydowanie jest godna polecenia. Dzięki radom Marty można nauczyć się skupić na tym, co istotne.

Blogi o organizacji - Dobrze zorganizowana

Autorka blogu Dobrze zorganizowana wie o organizacji chyba wszystko. Dzięki tej stronie, poradom oraz plannerom i książkom, które można kupić w jej sklepie internetowym, możemy uporządkować całe nasze życie.

Ten blog o organizacji mówi właściwie o wszystkim – planowaniu czasu, przestrzeni, porządków, a nawet posiłków. Autorka umieszcza na stronie nie tylko porady, lecz także ich realizacje, podając przykłady ze swojego życia. Sama o sobie mówi, że jest uzależniona od organizowania i nic w tym dziwnego, ponieważ zna się na tym temacie jak mało kto. Warto zajrzeć na ten blog i sprawdzić, jak można posprzątać bałagan, który zrobił się wokół nas i naszych spraw.

Time for Home 

Chodź nazwa blogu wskazuje, że przeczytamy tam przede wszystkim wskazówki dotyczące organizowania przestrzeni, tak naprawdę strona ma szerszą tematykę i dowiemy się również, jak organizować pracę, zmotywować się do działania i ruszyć do przodu. Autorka przedstawia szereg rad, które zdecydowanie mogą pomóc.

Blog Time fot Home jest przede wszystkim niezwykle przydatny przy sprzątaniu - dowiemy się z niego, jak doczyścić kubki, zrobić domowy proszek do prania czy prawidłowo umyć lodówkę. Być może okaże się, że czynności, które przez lata sprawiały nam trudność, od dzisiaj staną się zdecydowanie łatwiejsze?

2 minuty

Blog 2 minuty będzie idealny dla osób, które szukają nowych narzędzi ułatwiających pracę. Prezentuje również ciekawe aplikacje, które pomogą w skupieniu się i wykonaniu wszystkich obowiązków. Dzięki lekturze z pewnością łatwiej nam będzie wybrać najlepsze oprogramowanie, co jest szczególnie ważne, jeżeli decydujemy się na coś, co nie jest darmowe. Recenzje aplikacji są bardzo szczegółowe i zrozumiałe dla wszystkich. Dlatego też przy poszukiwaniach „ułatwiaczy” pracy warto przejrzeć blog 2 minuty - może nam on naprawdę pomóc!

Blogi o organizacji są coraz popularniejsze, a coraz więcej osób rozpoczyna dzień  z plannerem w ręku. Czy to źle, że wyzbywamy się spontaniczności i chcemy wszystko zaplanować? Oczywiście, że nie! Organizacja i planowanie czasu wcale nie zabierają nam możliwości spontanicznego działania. Co więcej, pozwalają znaleźć więcej czasu, aby niespodziewane działania były w ogóle możliwa. Warto więc przyjrzeć się takim stronom bliżej. Być może jest to idealne rozwiązanie naszych problemów!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów