0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak wygenerować własny kod QR i na tym skorzystać?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W dobie rosnącej popularności urządzeń mobilnych olbrzymi rozgłos zyskały kody QR. Można je zobaczyć w różnego rodzaju magazynach, reklamach telewizyjnych, a nawet na billboardach. Zasady działania są proste: wystarczy przy użyciu urządzeń mobilnych zeskanować kod QR, aby błyskawicznie przenieść się na wybraną stronę internetową, zawierającą pełną ofertę reklamową. Kod QR jest zatem odpowiednikiem linków internetowych, które prowadzą na określony serwis. Okazuje się, że istnieje prosty sposób na wygenerowanie własnego kodu QR. Funkcja ta z pewnością przyda się klientom biznesowym, którzy chcieliby obok swoich reklam publikować kody z odnośnikami do wybranych adresów internetowych. Poniżej w kilku prostych krokach wyjaśniamy, jak wygenerować własny kod QR.

Jak wygenerować własny kod QR?

Okazuje się, że najprostszym sposobem jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej o nazwie DuckDuckGo. Oprócz anonimowego wyszukiwania oferuje tworzenie unikalnego kodu QR dla dowolnej strony internetowej.

  • Przechodzimy na adres https://duckduckgo.com.

  • W pasku wyszukiwania wpisujemy QR oraz adres strony internetowej, dla której chcemy wygenerować kod – np. QR www.wfirma.pl.

  • Po kliknięciu w Szukaj, otrzymamy unikalny kod QR, którego możemy przesłać za pomocą linka lub zapisać na dysku.

  • Kod QR zapisujemy na dysku, klikając w niego prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierając opcję "Zapisz grafikę jako".

Dzięki powyższym krokom, po przeskanowaniu otrzymanego kodu, zostaniemy przeniesieni na stronę www.wfirma.pl. Oczywiście jest to tylko przykład, gdyż kody QR można tworzyć w odniesieniu do dowolnej strony internetowej.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów