0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Meble do domowego biura

Wielkość tekstu:

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szereg zawodów można wykonywać także w formie zdalnej, co pozwala swobodnie łączyć obowiązki zawodowe i osobiste w przestrzeni domowej. Na potrzeby pracy pojawia się konieczność zaaranżowania biura w domu. Jak stworzyć wnętrze, które będzie efektownie komponowało się z wystrojem pozostałych pomieszczeń?

Biuro w domu przestaje być luksusem dla wybranych. Wiele osób prowadzi własną firmę z własnego mieszkania. Coraz popularniejsza staje się także etatowa praca zdalna. Wiele zawodów pozwala na przeniesienie się z biura do przestrzeni domowej – grafik, copywriter czy programista z powodzeniem mogą wykonywać swoje zadania bez wychodzenia do biurowca. Tego typu praca wymaga jednak dyscypliny, organizacji i odpowiedniej przestrzeni, w której można się skupić oraz odciąć od spraw prywatnych. W tym celu warto zaaranżować biuro w domu. Jeśli pozwala na to miejsce najlepiej zagospodarować oddzielny pokój. Dzięki temu łatwiej będzie oddzielić pracę od życia rodzinnego. To także dobre rozwiązanie, kiedy nasz zawód wymaga spotkań z klientami lub współpracownikami. W mniejszej przestrzeni strefę biurową możemy urządzić w salonie lub w sypialni. Bardzo ważne jest spójne połączenie biura z wystrojem danego wnętrza. Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że będzie to miejsce do pracy twórczej i powinno sprzyjać efektywnemu działaniu. Jednocześnie powinno być stylowe oraz atrakcyjne i funkcjonalne. Głównym elementem, nadającym charakter całej aranżacji, są meble. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Biuro w domu – na co zwrócić uwagę podczas urządzania?

Przestrzeń biurowa to przede wszystkim miejsce do kilkugodzinnego siedzenia przed komputerem. Dlatego strefa ta powinna być komfortowa, sprzyjać kreatywnym pomysłom i skupieniu. Bez względu na to, czy mamy do zagospodarowania oddzielny pokój czy w grę wchodzi kącik w salonie lub w sypialni domowe biuro powinno być urządzone estetycznie, spójnie z aranżacja pozostałych pomieszczeń i w klimacie sprzyjającym pracy – bez dodatkowych rozpraszaczy, krzykliwych kolorów czy niepasujących do siebie detali. Głównym elementem, jeśli chodzi o meble do biura w domu, jest biurko i wygodne krzesło. Konieczny będzie także regał na dokumenty, materiały i przybory biurowe. Ważne jest, aby meble były w tym samym stylu oraz komponowały się z aranżacją wnętrza. W pomieszczeniu urządzonym minimalistycznie sprawdzą się lekkie, drewniane meble w jasnych kolorach, we wnętrzu klasycznym lepszym rozwiązaniem będą bardziej wyraziste meble z ciekawym fornirem. Szeroki wybór mebli biurowych znajdziemy na stronie lissy.pl. Kompleksowy asortyment pozwoli dobrać poszczególne elementy tak, aby stworzyły spójną i funkcjonalną całość.

Meble biurowe – jak je dopasować do wnętrza?

Domowe biuro płynnie przechodzi w część mieszkalną, dlatego tak ważne jest, aby urządzić je w podobnym stylu. Meble do domowego biura, które powstanie w oddzielnym pomieszczeniu powinny tworzyć efektowną całość. Wygodne biurko z ergonomicznym fotelem to centrum zarządzania firmą. Bardzo ważnym elementem są regały, w których ukryjemy dokumenty. Zabudowane, eleganckie fronty szafek to rozwiązanie idealne, kiedy chcemy zakryć nieestetyczne segregatory i teczki. Jeśli wymagają tego przepisy lub specyfika naszej pracy możemy zdecydować się na drzwiczki zamykane na zamek. Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń ciekawym rozwiązaniem będzie funkcjonalny stół konferencyjny, przy którym odbędziemy spotkania, a wieczorem po zdjęciu blatów zamieni się on w efektowny bilard. Tym samym domowe biuro szybko przekształci się w pokój rozrywki dla wszystkich domowników. Aby w pełni dopasować meble do domowego biura możemy zamówić szafki robione pod wymiar konkretnych urządzeń, z odpowiednim miejscem na drukarkę, skaner, ksero oraz półki lub regały dostosowane do wielkości dokumentów.

Meble do domowego biura w salonie

Kiedy biuro w domu ogranicza się do niewielkiej przestrzeni wygospodarowanej w sypialni lub salonie istotne jest tak zaaranżowanie tego miejsca, aby optymalnie pełniło swoją rolę. Meble do do biura powinny komponować się z tymi, które znajdują się w pokoju. Dzięki temu całość będzie wyglądała estetycznie. W tego typu pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się rozwiązania maksymalnie funkcjonalne i innowacyjne. Dobrym przykładem jest ława Lift z podnoszonym blatem, umożliwiająca komfortową pracę na laptopie prosto z sofy. W salonie sprawdzą się wszelkie zabudowane biblioteki i zamykane szafki, aby wszelkie dokumenty były poza zasięgiem wzroku i nie zaburzały aranżacji oraz porządku w pomieszczeniu. W salonie połączonym z biurem warto stawiać na meble biurowe typu „2 w 1”, np. fotel Sydney z rozkładanym podnóżkiem. W czasie pracy pozwoli wygodnie usiąść z laptopem, a wieczorem to idealne miejsce do relaksu. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce i optymalnie wykorzystamy przestrzeń, w której muszą znaleźć się dwie, a czasami trzy strefy, jeśli np. w salonie znajduje się dodatkowo jadalnia.

Funkcjonalne meble biurowe – ciekawe rozwiązania

Meble do biura w domu wybieramy przede wszystkim do stylu całego budynku. W klasycznych wnętrzach stawiamy na charakterystyczne, masywne biurka. Ciekawie wyglądać będą zdobione fronty, wyraziste wzory i naturalne materiały, takie jak w kolekcji Cube. Z kolei w domu nowoczesnym ciekawie wyglądać będą lekkie, niesymetryczne meble biurowe o oryginalnym designie, np. z kolekcji Porto. Wyróżniają się one efektownym połączeniem forniru, frontów w połysku i lustrzanych wstawek. Biurko Porto ma możliwość zamocowania blatu roboczego w kilku pozycjach, w których długość biurka wynosi 160, 180 lub 200 cm. Przy długości 200 cm na kontenerku biurka możemy ustawić drukarkę. Warto poszukiwać rozwiązań, które maksymalnie ułatwią korzystanie z biura i jego wyposażenia, a jednocześnie ukryją to, co nieestetyczne. Dlatego wszelkie indywidualne pomysły, wymiary i rozwiązania są warte realizacji. Domowe biuro ma być efektowne, ale przede wszystkim sprzyjać efektywnej pracy.

Istotną kwestią są także dodatki dopasowane do mebli – atrakcyjna, klimatyczna lampa stołowa, wizytownik, elegancki notes, wazon ze świeżymi kwiatami czy taca z zapachowymi świecami. To wszystko stworzy klimat, który będzie dopełnieniem stylowego biura w domu.

Artykuł sponsorowany


Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów