0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Najpiękniejsze miasta na świecie, które warto zobaczyć w swoim życiu

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Na naszej planecie znajduje się mnóstwo przepięknych zakamarków, które zapierają dech w piersiach. Warto odwiedzić niektóre z nich, bo wbrew pozorom nie trzeba lecieć na drugi koniec globu. Historia, architektura i przyroda to bardzo twórczy zespół, a ich dzieła znajdujaą się wszędzie, bez potrzeby wydawania fortuny. W artykule zostaną przedstawione najpiękniejsze miasta na świecie.

Najpiękniejsze miasta na świecie - Wenecja, Włochy

Przez wielu nazywana miastem zakochanych. Kto raz tam był, potwierdzi, że Wenecja to prawdziwy cud, który po prostu trzeba zobaczyć. Miasto jest wyjątkowe pod każdym względem - zamiast ulic mamy kanały wodne, na których można poruszać się za pomocą tramwajów wodnych. Wyjątkowe są także widoki oraz architektura. Również serwowane jedzenie różni się od innych rejonów we Włoszech. Te wszystkie czynniki spowodowały właśnie, że całe miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Najpiękniejsze miasta na świecie - Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Amerykański sen spełnia się właśnie w Nowym Jorku. To tutaj przyjechały największe gwiazdy, nie mając ani grosza przy duszy. I to tutaj udało im się osiągnąć wszystko. W dodatku w Nowym Jorku wszystko jest możliwe, to prawdziwa kolebka artystów - aktorów, muzyków, poetów. Miasto te było bohaterem setek filmów, seriali i powieści. To także zapierająca dech w piersiach architektura. Przydomki tego miasta to “stolica świata” i “miasto, które nigdy nie zasypia”.

Najpiękniejsze miasta na świecie - Rio De Janeiro, Brazylia

Ma opinię miasta, w którym ludzie zawsze są uśmiechnięci i świetnie się bawią. Na pewno opinia wywodzi się od hucznego obchodzenia karnawału, który w Rio nabiera naprawdę ogromnych rozmiarów. Dodatkowo, to właśnie tutaj znajdują się dwie najpiękniejsze plaże świata - Copacabana i Ipanema. Fanom sportu również nie trzeba przedstawiać Rio De Janeiro - to właśnie tutaj znajduje się jeden z 12 stadionów, na którym odbyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014.

Najpiękniejsze miasta na świecie - Londyn, Wielka Brytania

Niezliczona ilość muzeów i zabytków, znane na całym świecie centra handlowe, znany Uniwersytet. To zaledwie część tego, co można zobaczyć w Londynie. To multikulturowe miasto młodym ludziom ma do zaoferowania praktycznie wszystko. W Londynie tradycja zderza się z nowoczesnością. Ponadto swoje miejsce mają tutaj  monumentalne hale koncertowe, ponad 40 teatrów, 5 orkiestr symfonicznych i Opera Królewska. Londyn to także jedno z największych miast pod względem obrotu dziełami sztuki.

Najpiękniejsze miasta na świecie - Jerozolima, Izrael

Jerozolima to skrzyżowanie wielu kultur, religii, tradycji i kuchni. Leży na granicy kultury Wschodu i Zachodu. W Izraelu nie sposób nie odczuć silnych wpływów arabskich, zarówno w architekturze, jak i w klimacie miasta. Muzeum Izraela, znajdujące się w centrum i przyciąga rocznie ponad milion turystów. Inną znaną placówką Jerozolimy jest także największa na świecie biblioteka dotycząca Holocaustu. Ciekawostką jest także biblijne zoo, w którym żyją zwierzęta wymienione w Piśmie Świętym. Oczywiście najchętniej odwiedzana przez turystów jest Wschodnia Jerozolima, w której znajduje się Stare Miasto - niemy bohater biblijnych wydarzeń.

Najpiękniejsze miasta na świecie - Tokio, Japonia

Kultura japońska jest tak bardzo egzotyczna, jak tylko jest to możliwe. A Tokio najlepiej oddaje jej wyjątkowość. W tym mieście znajdziemy osobne dzielnice dla fanatyków Hello Kitty czy konkretnej subkultury. Dla typowego europejczyka w Tokio wszystko będzie szokujące - od jedzenia, przez wygląd ludzi po kulturę. Jak radzą doświadczeni w zwiedzaniu miasta - na stolicę Japonii trzeba sobie zarezerwować minimum tydzień.

Najpiękniejsze miasta na świecie - Praga, Czechy

Praga to prawdziwa perełka wśród europejskich stolic. Nie ustępuje w niczym takim miastom, jak Paryż i Rzym, a jednocześnie, mimo mnóstwa turystów, można się tam poczuć bardzo intymnie i rodzinnie. Stare Miasto pęka w szwach od zabytków, a gościnni Czesi zapraszają na piwo do małych knajpek. Naprawdę warto wybrać się do Pragi, będą nią zachwyceni zarówno fani aktywnego spędzania czasu, jak i ci, którzy wolą spokojne przechadzki po muzeach. Zachwycą się nią fani architektury i historii… może inaczej - zachwycą się nią wszyscy.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów