0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Polskie uzdrowiska: Nałęczów

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Jeżeli musimy wybrać się do sanatorium, chcemy aby miejsce, w które się udamy, było jak najlepsze. Dodatkowo kojące są z pewnością ciekawe okolice i cały teren uzdrowiska. W Polsce naprawdę nie możemy narzekać na liczbę takich miejsc. Które jednak naprawdę warto odwiedzić? Sprawdzamy dlaczego Nałęczów jest jednym z najbardziej popularnych uzdrowisk w Polsce.

Uzdrowisko Nałęczów

Nałęczów leży w województwie lubelskim i jest niewielkim miastem, liczącym ok. 4 tysięcy mieszkańców. Już w II połowie XVIII wieku miejsce to rozpoczęto uznawać za uzdrowisko. Przyjmuje się jednak, że kurort powstał w 1878 roku i tę datę podaje się za oficjalną. Pierwsi kuracjusze przybyli już dwa lata później. Remonty udostępnianych obiektów rozpoczęli trzej lekarze: Wacław Lasocki, Fortunat Nowicki oraz Kondrat Chmielewski. Miejsce bardzo szybko zaczęło się rozwijać, tym samym powstawało coraz więcej rezydencji, a gośćmi byli popularni artyści.

Uzdrowisko Nałęczów walczy z chorobami serca

Na samym początku warto podkreślić, że uzdrowisko Nałęczów specjalizuje się w jednej dziedzinie: chorobach serca. Leczyć tutaj można nadciśnienie tętnicze, nerwice sercowo-naczyniową czy chorobę wieńcową. Nałęczów to idealne miejsce dla pacjentów, którzy przebyli zawał serca czy różne zabiegi związane z tym organem. Dlaczego uzdrowisko specjalizuje się tylko w takich schorzeniach? Dzięki temu, że panuje tutaj sprzyjający klimat, jonizacja powietrza jest dodatnia, co obniża ciśnienie tętnicze.

Uzdrowisko Nałęczów to idealne miejsce dla serca

Nie tylko klimat jest ogromną zaletą tego miejsca. Przede wszystkim w uzdrowisku pracuje kadra naprawdę wspaniałych fachowców, która specjalizuje się w leczeniu schorzeń kardiologicznych. Można od nich otrzymać w pełni profesjonalną pomoc. Lekarze dokładnie zapoznają się z historią choroby kuracjuszy, co pomaga w wyznaczeniu indywidualnego toku dochodzenia do pełni sił dla każdego z nich. Dodatkowo zlecają konkretne zabiegi, które powinny zostać wykonane i monitorują cały przebieg.

Wszyscy wiemy, jak niezwykle ważne jest zdrowie i jak szczególnie powinniśmy o nie dbać. Jeżeli cierpimy na jakiekolwiek schorzenie kardiologiczne, Nałęczów to miejsce idealne dla nas. Klimat sprawi, że od razu poczujemy się lepiej. Dodatkowo miasto jest ciche, spokojne i urokliwe, dlatego też z pewnością spodoba nam się i pozwoli w pełni relaksować. Nałęczów od wielu lat pozostaje jednym z najlepszych uzdrowisk w naszym kraju i na pewno nie dzieje się tak bez powodu. Wykwalifikowana kadra i bardzo profesjonalna opieka nad kuracjuszami zdecydowanie świadczy o wysokim poziomie uzdrowiska Nałęczów.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów