0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Słodycze, których nie spróbujesz w Polsce

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Słodycze niemal zawsze kojarzone są z czymś naprawdę smacznym i uzależniającym. W dzisiejszych czasach oprócz tradycyjnych ciasteczek czy czekolad, na rynku możemy znaleźć mnóstwo nietypowych przekąsek, które nie zawsze prezentują się apetycznie. W Polsce jednak trudno odnaleźć coś naprawdę szokującego. Jak jest w innych krajach?

Słodycze z Japonii

Japonia słynie z niezwykle oryginalnych przekąsek, szczególnie w odczuciu osób mieszkających poza tym krajem. Nikogo więc niech nie zdziwią pomidorowe cukierki lub suszona ośmiornica. Dodatkowo popularne są również zestawy, przy pomocy których można stworzyć słodycze samodzielnie.

Nietypowym produktem jest z pewnością lemoniada o smaku curry. Napój ten kojarzy się przede wszystkim z orzeźwiającymi owocami, jednak Japończycy poszli o krok dalej, nadając jej smak… przyprawy. Choć trudno uwierzyć, że ktoś spożywa to z przyjemnością, lemoniada ma naprawdę wielu zwolenników! Oczywiście to nie wszystko, ponieważ ochłodzić można się również lodami o smaku mięsa. Kurczak w pucharku – czy to nie brzmi zachęcająco? Po skończonym posiłku warto spróbować gumy do żucia, która odświeży nie tylko oddech, lecz także pot. Nie jest to pomyłka, w Japonii kupimy gumę, która sprawi, że zaczniemy pachnieć jak róża.

Czy słynne przekąski z Finlandii to jeszcze słodycze?

Finowie bardzo chętnie zjadają czarne cukierki o smaku salmiakki, czyli słonej lukrecji. Wielu ludzi ma dreszcze już na sama myśl o obecności tej rośliny. Charakterystyczny posmak może nie być przyjazny dla podniebienia. Spróbujmy więc wyobrazić sobie, że do wszystkiego dodamy trochę soli. Nie brzmi to zbyt zachęcająco. Jednak mieszkańcy Finlandii tak pokochali ten smak, że znajduje się nie tylko w cukierkach, lecz także na przykład w czekoladzie. Kolejną ciekawostką jest zdecydowanie Turkinpippuri, które z pozoru mogą wyglądać po prostu jak landrynki. Po spróbowaniu przekonamy się jednak, że cukierek ma smak lukrecji, a dodatkowo wypełniony jest pieprzem i chlorkiem azotu. To może być naprawdę gorące spotkanie! Wniosek jest prosty: jeżeli nie lubimy lukrecji, zdecydowanie nie zasmakują nam fińskie słodycze.

Lizaki – słodycze, które mogą cię zaskoczyć

Wydawać by się mogło, że lizaki to bardzo niepozorne słodycze i nie mają w sobie nic nietypowego, jednak także one mogą zaskoczyć. Robak zatopiony w cukierku? Dlaczego nie! I to nie byle jaki, ponieważ do wyboru mamy między innymi świerszcze, muchy, skorpiony i mrówki. Być może takie łakocie skutecznie odwodzą od spożywania zbyt dużej ilości cukru, ponieważ wizja insekta w ustach nie wydaje się kusząca. Z kolei wielbiciele wytrawnych potraw na pewno ucieszą się z lizaków o smaku pizzy, ketchupu lub bekonu. Brzmi całkiem nieźle, trudno jednak orzec, czy równie dobrze smakuje.

Nietypowe słodycze to doskonały prezent

Internet jest w dzisiejszych czasach niezwykle pomocny. Dzięki niemu możemy kupić słodycze z niemal każdego zakątka świata i próbować tego, co na co dzień nie jest dostępne w Polsce. Warto więc rozważyć zamówienie nietypowej przekąski w ramach prezentu dla łasucha. Z pewnością taka niespodzianka bardzo się spodoba, a słodycze – choć bardzo ulotne – zostaną zapamiętane na długo. Najważniejsze jest dopasowanie smaku do upodobań, więc jeżeli wiemy, że ktoś nie lubi lukrecji, pomińmy Finlandię podczas poszukiwań.

Słodycze nie zawsze muszą być słodkie, a smaki można mieszać do woli – po przeglądzie zagranicznych łakoci, ten wniosek nasuwa się sam. Coś, co może wydawać się po prostu niejadalne, w innych państwach uważane jest za prawdziwie pyszne, ponieważ – jak w każdej dziedzinie życia – co człowiek, to opinia, a w tym przypadku: co człowiek, to kubki smakowe.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów