0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zagraniczne książki, które warto przeczytać

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Poszukiwanie ciekawych książek z pewnością nie jest łatwym zadaniem, mamy w końcu w ofercie tak dużo tytułów, że trudno wybrać coś odpowiedniego dla siebie, zwłaszcza kiedy nie do końca wiemy, czego chcemy. Z tego też powodu często porzucamy chęć lektury. Czytanie jest jednak tak przyjemną i interesującą rozrywką, że nie warto ustawać w poszukiwaniach. Mogą je ułatwić przeróżne rankingi i przeglądy. Co ciekawego serwuje nam zagraniczna literatura? Jakie zagraniczne książki warto znać?

Zagraniczne książki poruszające trudne kwestie

Są zjawiska i zagadnienia, które szokują, wydają się całkowicie niezrozumiałe i obce. Książki mogą nam je przybliżyć w różny sposób. Genialnym przykładem przedstawienia odbioru świata z innej, momentami przerażającej, zaskakującej i strasznej, perspektywy jest Lolita Vladimira Nabokova. Powieść ukazuje obsesyjne uczucie dorosłego mężczyzny, Humberta Humberta, do 12-letniej dziewczynki. Autor wręcz niepokojąco potrafi wejść w głowę bohatera i przedstawić jego wszystkie wahania, usprawiedliwienia oraz odczucia. Książka przeraża, momentami wręcz odrzuca, ale jednocześnie jest świetnie napisana, wzbudza wiele emocji i pokazuje niesamowity warsztat Nabokova. Powieść łamie tabu, zmusza do przemyśleć, dyskusji. Nie ma wątpliwości, że budziła i nadal budzi kontrowersje. „Lolita” nie jest łatwą w odbiorze i przyjemną książką, nie można również powiedzieć, że jej czytanie to rozrywka, jednak zdecydowanie warto po nią sięgnąć. To fenomenalna pozycja, bardzo mocna, jeżeli więc na emocjach szczególnie nam zależy, powinniśmy ją przeczytać.

Zagraniczne książki: Thrillery

Autorzy thrillerów mają przed sobą nie lada zadanie. Trudno jest bowiem tak poprowadzić fabułę, aby do samego końca wyjaśnienia zagadki czytelnik nie domyślał się ani przez moment, co tak naprawdę się dzieje. Tę umiejętność posiada z pewnością Jeffery Deaver, jeden z najpopularniejszych twórców thrillerów psychologicznych. Doskonale buduje intrygę, dba o każdy, nawet najmniejszy szczegół, naprowadza czytelnika na trop, by za chwilę uświadomić mu, że się pomylił, a przede wszystkim – mimo wielu napisanych książek– nie wychodzi z wprawy. Książką, którą zdecydowanie warto polecić, jest „Kolekcjoner kości”. Na jej podstawie powstał popularny film z Angeliną Jolie i Denzelem Washingtonem. Pozycja ta jest pierwszą częścią serii o Lincolnie Rhymie i Amelii Sachs. Lincoln niegdyś był doskonałym kryminalistykiem, jednak w wyniku poważnego wypadku został sparaliżowany. Nie kończy swojej pracy, zostaje bowiem konsultantem, którego opinii zasięga policja przy najpoważniejszych sprawach. W czasie poszukiwań mordercy, który kolekcjonuje ludzkie kości, współpracę z nim rozpoczyna utalentowaną policjantka, Amelia. W duecie są nie do pokonania i radzą sobie z każdą przeciwnością, jaką niesie śledztwo. Deaver jest autorem, który dopracowuje powieści do tego stopnia, że każda z nich staje się niesamowitą rozrywką dla wszystkich fanów gatunku. Zdecydowanie warto sięgnąć po jego książki!

Zagraniczne książki z kulturą Japonii w tle

Arthur Golden napisał wspaniałą książkę „Wyznania gejszy”. Wielu ludzi uważa, że synonimem gejszy jest prostytutka i nie wie dokładnie na czym polega jej rola w japońskiej kulturze. Książka przybliża nieco tę tematykę. Autor przygotował dokładnie każdy szczegół tej powieści, co naprawdę czuje się podczas czytania. Czasami wręcz niesamowite jest jak pisarz – mężczyzna – doskonale opisuje świat oczami młodej kobiety. Ciekawa jest również forma narracji, ponieważ – mimo że książka przypomina pamiętnik – bohaterka zwraca się do konkretnej osoby, o której nie wiemy niemal nic. Dodatkowo powieść dosłownie się pochłania, nie sposób się od niej oderwać, oczarowuje ona czytelnika. Można przy niej odpocząć, przy okazji dowiadując się wielu interesujących rzeczy związanych z Japonią.

Rynek wydawniczy oferuje nam mnóstwo książek, wśród których z pewnością znajdziemy coś, co będzie w pełni nam odpowiadało. Czasami poszukiwania metodą prób i błędów są dobrą drogą do sukcesu i poznania gatunku, który najbardziej nam odpowiada. Powyższe książki z pewnością znajdą swoich wiernych fanów, być może będziesz to właśnie ty?

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów