0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zmiana miejsca zamieszkania a urząd skarbowy

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W maju zmieniło się moje miejsce zameldowania, zamieszkania, ale adres prowadzenia działalności gospodarczej pozostał bez zmian. W którym urzędzie skarbowym powinienem rozliczyć podatek dochodowy oraz podatek VAT za kwiecień, jeszcze w starym czy już w nowym?

Włodzimierz, Szczecin

 

Zmiana miejsca zamieszkania powinna zostać zgłoszona na wniosku aktualizacyjnym CEIDG-1. Informacje automatycznie zostaną przekazane do ZUS oraz US.

Urząd skarbowy, do którego powinien Pan wpłacić zaliczkę za podatek dochodowy za kwiecień, to urząd odpowiedni dla Pańskiego poprzedniego miejsca zamieszkania. Natomiast rozliczenie majowe powinien Pan składać już w urzędzie odpowiednim dla aktualnego adresu zameldowania.

W przypadku podatku VAT odpowiednim urzędem skarbowym będzie urząd w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej - zarówno dla deklaracji za kwiecień, jak i kolejnych. Wyjątkiem jest tu sytuacja, gdy podatnik prowadzi działalność w kilku miejscach podlegających pod różne urzędy skarbowe - wtedy urzędem właściwym ze względu na VAT jest również urząd dla miejsca zamieszkania (tak jak w przypadku PIT).

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów