0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-08-16

Artykuły:

Opodatkowanie służebności przesyłu na gruncie prywatnym

Ustanowienie służebności przesyłowej to innymi słowy dążenie do zawarcia umowy na korzystanie z gruntów prywatnych w celu instalacji urządzeń do oprowadzania i doprowadzania m.in energii elektrycznej. Jak wygląda opodatkowanie służebności przesyłu?

16 sierpnia 2022

Pożyczka na utworzenie stanowiska pracy lub założenie działalności

Czy wiesz, kiedy możliwa jest pożyczka na utworzenie stanowiska pracy lub pożyczka na podjęcie działalności gospodarczej? Jakie warunki trzeba spełnić? W jakiej formie wymagane jest zabezpieczenie spłaty pożyczki? Dowiedz się więcej w artykule!

16 sierpnia 2022

Zmiana numeru rejestracyjnego a aktualizacja VAT-26 - najważniejsze informacje

Jak zadeklarować wykorzystywanie pojazdu wyłącznie do celów działalności gospodarczej? Jak odliczać 100% podatku VAT od nabycia i używania pojazdu w firmie oraz jak wygląda zmiana numeru rejestracyjnego a aktualizacja VAT-26? Przeczytaj w artykule.

16 sierpnia 2022

Niskocenne środki trwałe używane sezonowo - co warto wiedzieć?

Niskocenne środki trwałe używane sezonowo to środki trwałe, które nie przekroczyły wartości 10 000 zł i używane są tylko przez pewną część roku. Sprawdź, w jaki sposób należy rozliczyć zakup takich składników majątku w kosztach uzyskania przychodu!

16 sierpnia 2022

Jakie składki ZUS w razie współpracy z byłym pracodawcą należy opłacić?

Jakie składki ZUS w razie współpracy z byłym pracodawcą jest zobowiązany opłacać przedsiębiorca? Przeczytaj i sprawdź to!

16 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów