Artykuły z dnia: 2022-08-17

Artykuły:

RETAIL CHALLENGE POLAND 2023 IV FORUM LIDERÓW HANDLU OFF- & ON-LINE

Wydarzenie odbędzie już już niedługo, bo 29 września 2022 roku. Zapisz się na wydarzenie już teraz i poznaj 10 najważniejszych wyzwań handlu detalicznego w obecnych czasach. Dowiedz się więcej, zapraszamy!

17 sierpnia 2022

Brak UPO – alternatywne sposoby na jego pozyskanie!

Brak UPO dotyka podatników, którzy uzyskali błąd wysyłki bądź po prostu zapomnieli go wygenerować. Dowiedz się, czytając nasz artykuł: o najczęstszych błędach wysyłki, jak je rozwiązać oraz co zrobić, gdy nie jest znany numer referencyjny wysyłki!

17 sierpnia 2022

Czy zadłużony wspólnik to wspólne ryzyko?

Czy zadłużony wspólnik może stanowić niebezpieczeństwo dla spółki i pozostałych wspólników? Jaka jest odpowiedzialność wspólnika w zależności od formy prowadzonej spółki? Czym jest skarga pauliańska i kiedy ma zastosowanie? Odpowiedzi w artykule!

17 sierpnia 2022

Odsetki od zaległości podatkowych a podwyżka stóp procentowych

Czy wiesz, w jaki sposób wyliczyć odsetki od zaległości podatkowych? Jaka obowiązuje stawka odsetek od zaległości podatkowych po podwyżce stóp procentowych? Kiedy stosować obniżoną i podwyższoną stawkę odsetek? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

17 sierpnia 2022

Pracownica w ciąży – ochrona stosunku pracy

Pracownica w ciąży posiada szczególne prawa bowiem stosunek pracy jest w tej sytuacji chroniony. Kiedy ochrona zostaje ograniczona? Co w sytuacji kiedy umowa zawarta jest na czas określony? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat ochrony stosunku pracy!

17 sierpnia 2022

Przyczyna wypowiedzenia umowy o pracę

W określonych sytuacjach pracodawca chcąc rozwiązać umowę z pracownikiem, ma obowiązek przekazać pracownikowi jaka jest przyczyna wypowiedzenia. Czy taki obowiązek jest zawsze? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 sierpnia 2022

Zatrudnianie pracowników - z jakimi formalnościami się wiąże?

Kiedy prowadzisz własną działalność możesz zdecydować się na zatrudnianie pracowników. Musisz jednak pamiętać, że wiąże się to z wieloma formalnościami. Jak ich dopełnić. jakie przepisy obowiązują pracodawców? Przeczytaj w artykule.

17 sierpnia 2022

Upadłość konsumencka przedsiębiorcy

Czy wiesz jakie są różnice pomiędzy upadłością konsumencką, a upadłością gospodarczą? Kto może zgłosić upadłość konsumencką i jakie są jej konsekwencje? Na czym polega oddłużenie konsumenta? Upadłość konsumencka przedsiębiorcy - przydatne informacje!

17 sierpnia 2022

Zawieszenie działalności a strata podatkowa - termin rozliczenia

Czy zawieszenie działalności gospodarczej przedłuża okres, w którym możliwe jest odliczenie straty podatkowej? Zawieszenie działalności a strata podatkowa - przeczytaj artykuł i poznaj sposoby oraz terminy odliczenia straty w PIT!

17 sierpnia 2022

Monitoring jako środek trwały - jak amortyzować?

Planujesz zakup kamer monitorujących i chcesz wiedzieć czy możesz zaklasyfikować monitoring jako środek trwały? Kiedy monitoring będzie traktowany jako odrębny środek trwały, a kiedy jako ulepszenie budynku? Jak amortyzować monitoring? Przeczytaj!

17 sierpnia 2022

Wynagrodzenie członka rady nadzorczej - jak rozliczyć?

Wynagrodzenie członka rady nadzorczej jest przychodem dla osoby pełniącej tę funkcję w radzie nadzorczej spółki, natomiast dla spółki jest kosztem uzyskania przychodu. Jak prawidłowo rozliczyć wypłacone wynagrodzenie? Dowiedz się więcej!

17 sierpnia 2022

Zasiłek przedemerytalny - komu i na jakich warunkach przysługuje?

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać zasiłek przedemerytalny? Czy zasiłek przedemerytalny otrzyma osoba, której umowa nie została przedłużona ze względu na trudną sytuację ekonomiczną pracodawcy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

17 sierpnia 2022

Wczasy pod gruszą – dla kogo i na jakich zasadach?

Pracodawca w ramach działalności socjalnej może wypłacać liczne świadczenia np. wczasy pod gruszą. Czym są wczasy pod gruszą? Czy każdy pracownik może uzyskać to dofinansowanie i ile ono wynosi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów