0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-09-22

Artykuły:

Wniosek o urlop szkoleniowy - wzór z omówieniem

Pracownicy, którzy chcą stale podnosić swoje kwalifikacje mają możliwość skorzystania z urlopu szkoleniowego. Powinni w tym celu złożyć wniosek o urlop szkoleniowy. Sprawdź, jakie elementy powinien zawierać i pobierz darmowy wzór w formacie pdf i docx!

22 września 2022

Minimalne wynagrodzenie a wysokość świadczeń chorobowych

W roku 2022 minimalne wynagrodzenie wynosi 3010 zł brutto. Od wysokości kwoty wynagrodzenia zależy wysokość świadczeń chorobowych czyli wynagrodzenia chorobowego lub zasiłków. Sprawdź jaka będzie podstawa tych świadczeń przy wynagrodzeniu minimalnym!

22 września 2022

Zwrot nagrody jubileuszowej a korekty PIT

Nagroda jubileuszowa jest świadczeniem które wypłaca się pracownikom po osiągnięciu odpowiedniego stażu pracy. Zdarzają się sytuacje, że pracownik otrzyma nagrodę jubileuszową niezgodnie z przepisami. Czy konieczny jest zwrot nagrody jubileuszowej?

22 września 2022

Prokurent - wątpliwości w zakresie opłacania podatku oraz składki zdrowotnej w 2022 r.

Wraz z nowym rokiem weszło wiele zmian w przepisach podatkowych i ubezpieczeniowych. Wiele wątpliwości dotyczy zasad prawidłowego rozliczania członków zarządu. Zatem kim jest prokurent i jak prawidłowo go rozliczać? Rozwiewamy wątpliwości w tym zakresie!

22 września 2022

Zakup bazy klientów a obowiązek informacyjny

Znaną od wielu lat praktyką jest nabywanie nowych klientów poprzez zakup bazy klientów. Warto zatem zwrócić uwagę na kwestie formalne i aspekty prawne zakupu baz danych. W artykule przedstawiamy co warto wiedzieć o aspektach prawnych zakupu bazy klientów!

22 września 2022

Naprawa i wynajem samochodu zastępczego – rozliczenie na gruncie VAT i PIT

W przypadku szkody komunikacyjnej firmowego samochodu osobowego, na czas naprawy przedsiębiorca zwykle decyduje się na wynajem samochodu zastępczego. Jak przebiega rozliczenie naprawy pojazdu oraz wynajmu pojazdu na gruncie PIT i VAT? Sprawdź!

22 września 2022

Praca w nadgodzinach - wszystko co należy wiedzieć

Za nadgodziny pracownikowi przysługuje czas wolny lub dodatek do wynagrodzenia. Praca w nadgodzinach jest dopuszczalna m.in. w razie szczególnych potrzeb pracodawcy. Dowiedz się, kto nie może pracować w nadgodzinach i komu nie przysługuje rekompensata!

22 września 2022

Wyrównanie wynagrodzenia chorobowego i zasiłku – kiedy się stosuje?

Czy pracownik ma prawo do wyrównania wynagrodzenia i zasiłku chorobowego w związku z błędnej w wypłaty? Jak wyliczyć wyrównanie takiego wynagrodzenia? Przeczytaj i sprawdź kiedy występuje wyrównanie wynagrodzenia chorobowego i zasiłku?

22 września 2022

Składki preferencyjne i ryczałt – jak wypełnić deklarację DRA?

Przedsiębiorca powinien przekazać do ZUS-u deklarację rozliczeniową. Czy zawsze ma taki obowiązek? Jak składki preferencyjne wpływają na sposób wypełnienia deklaracji DRA? Dowiedz się, jak wypełnić ZUS DRA i kiedy opłaca się składki preferencyjne!

22 września 2022

Obowiązek integracji terminala płatniczego z kasą fiskalną online

Obowiązek integracji terminala płatniczego z kasą rejestrującą online został odroczony. Czy integracja kasy fiskalnej online z terminalem płatniczym będzie obligatoryjna? Kogo będzie obowiązywać? O tym przeczytasz w naszym artykule!

22 września 2022

Podatek liniowy jako forma opodatkowania JDG i spółki cywilnej

Czy jest możliwy wybór podatku liniowego jako formy opodatkowania przy jednoczesnym prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej i byciu wspólnikiem w spółce osobowej? Sprawdź, kiedy dostępny jest podatek liniowy jako forma opodatkowania!

22 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów