Artykuły z dnia: 2022-09-23

Artykuły:

Preferencyjne składki ZUS - ile wyniosą w 2023 roku?

Podstawę wymiaru preferencyjnych składek ZUS stanowi 30% minimalnego wynagrodzenia za pracę. W 2023 roku wzrośnie kwota minimalnego wynagrodzenia, co za tym idzie - preferencyjne składki ZUS ulegną podwyższeniu. Dowiedz się więcej czytając artykuł!

23 września 2022

Akta osobowe cudzoziemca – czy przechowywać ksero wizy, zezwolenia, paszportu?

Każdy pracodawca, który zatrudnia pracowników ma obowiązek prowadzić dokumentację pracowniczą. Jak powinny być prowadzone akta osobowe cudzoziemca? Czy różnią się od dokumentacji polskich pracowników? Przeczytaj i poznaj odpowiedź na to i inne pytania!

23 września 2022

Stosowanie GTU u klienta biura rachunkowego

Co do zasady niektórzy przedsiębiorcy zobowiązani są do oznaczania sprzedaży kodami GTU. Czy korzystając z usług biura rachunkowego stosowanie GTU u klienta biura jest obowiązkiem opiekuna księgowego? Na pytanie odpowiadamy w artykule! Sprawdź!

23 września 2022

Wyłączenie wspólnika ze spółki z o.o. lub prostej spółki akcyjnej

Czy wiesz, czym jest instytucja wyłączenia wspólnika lub akcjonariusza ze spółki? Co warto wiedzieć o takim rodzaju wyłączenia? Jak przebiega wyłączenie wspólnika ze spółki z o.o. lub prostej spółki akcyjnej? Odpowiadamy w artykule!

23 września 2022

Sprzedaż niepodlegająca opodatkowaniu w JPK_V7

Świadczysz usługi bądź dokonujesz dostaw towarów, które nie podlegają opodatkowaniu VAT na terenie Polski? Zastanawiasz się, czy sprzedaż niepodlegająca opodatkowaniu powinna zostać wykazana w JPK_V7? W artykule odpowiadamy na pytanie!

23 września 2022

Konferencja Kadry bez granic

Kadry bez granic to spotkanie ekspertów, którzy wskażą jak bezpiecznie i świadomie działać w tym dynamicznie zmieniającym się świecie. Powiemy o istotnych faktach, zagrożeniach, mitach, perspektywach. Rozwiejemy wątpliwości, wskażemy rozwiązania.

23 września 2022

Siła wyższa w umowie - orzecznictwo i praktyka

Często w umowach znajduje się zapis o sile wyższej. Co tak naprawdę w praktyce oznacza pojęcie "siła wyższa"? Co na ten temat mówi orzecznictwo i jak to wygląda w praktyce? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się co oznacza siła wyższa w przepisach!

23 września 2022

Potrącenia alimentacyjne z wynagrodzenia za pracę

Wynagrodzenie pracownika jest chronione przez Kodeks pracy, jednakże pewne potrącenia z wypłaty mogą być dokonywane bez zgody pracownika. Sprawdź w jakiej wysokości dokonywane są potrącenia alimentacyjne przez pracodawcę! Dowiedz się więcej na ten temat!

23 września 2022

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron a zmiana decyzji pracownika

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron oznacza, że zarówno pracownik jak i pracodawca, zgadzają się na zakończenie współpracy na zasadach innych niż określonych w ustawie. Co jeśli pracownik zmieni zdanie? Przeczytaj i sprawdź!

23 września 2022

Zakup samochodu w komisie w systemie VAT marża a podatek PCC

Sprawdź, czy nabywca samochodu powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych kupując samochód w komisie na podstawie faktury VAT marża? Zakup samochodu w komisie w systemie VAT marża a podatek PCC - wszystko, co musisz wiedzieć w artykule!

23 września 2022

Budynek gospodarczy a podatek od nieruchomości - czy przysługuje zwolnienie?

Czy wiesz, kiedy możliwe jest zwolnienie od podatku od nieruchomości dla budynków gospodarczych? Jakie warunki trzeba spełnić aby móc skorzystać ze zwolnienia? Budynek gospodarczy a podatek od nieruchomości - wszystko, co powinieneś wiedzieć w artykule!

23 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów