0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-04-18

Artykuły:

50% koszty uzyskania przychodu w branży IT

W jaki sposób branża IT może korzystać z 50% kosztów uzyskania przychodu na podstawie obowiązujących przepisów i interpretacji organów podatkowych? Dowiedz się kiedy można stosować 50% koszty uzyskania przychodu!

18 kwietnia 2024

Rozliczenie straty zagranicznego oddziału - czy jest możliwe?

Przychody, zarówno te osiągnięte w kraju, jak i poza jego granicami, np. w ramach oddziału zagranicznego, podlegają opodatkowaniu w kraju. Sprawdź, czy możliwe jest rozliczenie straty zagranicznego oddziału i w jeżeli tak, to w jakich przypadkach!

18 kwietnia 2024

Limit wydatków na paliwo i koszty eksploatacji samochodu w 2024 roku

Prowadzać działalność gospodarczą przedsiębiorcy często wykorzystują swoje prywatne samochody w celach firmowych ponosząc wydatki o charakterze eksploatacyjnym. Dowiedz się, ile wynosi limit wydatków na paliwo i koszty eksploatacji samochodu osobowego!

18 kwietnia 2024

Amortyzacja samochodu osobowego firmowego

Kiedy samochód osobowy może stanowić środek trwały firmy? Jakie są metody amortyzacji? Zobacz, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i czy przy wyborze amortyzacji istotny jest fakt, że samochód był używany lub eksploatowany w trudnych warunkach!

18 kwietnia 2024

Jaki jest koszt całkowity zatrudnienia na umowę zlecenia 2024?

Umowa zlecenie jest nadal jedną z najbardziej popularnych umów. Od czego zależy jej wysokość oraz jaki jest koszt całkowity zatrudnienia na umowę zlecenia? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat tego ile kosztuje ta forma współpracy!

18 kwietnia 2024

Nagroda jubileuszowa - kiedy przysługuje?

Komu wypłacana jest nagroda jubileuszowa? Jakie są zasady jej przyznawania, obliczania i wypłacania? W jakim terminie powinna zostać wypłacona? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kto nabywa prawa do nagrody jubileuszowej i po ilu latach pracy!

18 kwietnia 2024

PIT-28 - Rozliczenie podatkowe ryczałtu do 30 kwietnia 2024 roku

Przedsiębiorcy rozliczający się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, tak jak w pozostałych formach opodatkowania mają obowiązek rozliczenia podatku dochodowego. Sprawdź, do kiedy podatnicy mają obowiązek złożyć zeznanie PIT-28!

18 kwietnia 2024

Ujęcie w księgach kosztów obsługi rachunku walutowego - co musisz wiedzieć!

Niekiedy w firmie korzystamy z rachunków walutowych, aby obsługiwać transakcje zagraniczne. Więc operacje, w tym opłaty za obsługę rachunku walutowego, musimy przeliczyć na złote. Jak przedstawić ujęcie w księgach kosztów obsługi rachunku walutowego?

18 kwietnia 2024

Zajęcie wynagrodzenia z umowy zlecenia przez komornika

Sporo osób pracuje na umowach cywilnoprawnych. Jeśli mają długi, może mieć miejsce zajęcie wynagrodzenia z umowy zlecenia przez komornika. Dotyczy ono 100% wynagrodzenia. Można jednak zmniejszyć to zajęcie o połowę. Przeczytaj artykuł i sprawdź to!

18 kwietnia 2024

Praca na etacie nie wyklucza prowadzenia działalności

Praca na etacie nie wyklucza możliwości prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jednak działając w ten sposób podatnik nie może korzystać ze wszystkich form opodatkowania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, o czym jeszcze należy pamiętać!

18 kwietnia 2024

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku - wzór z omówieniem

Czym jest wizerunek? Jakich danych może żądać pracodawca od zatrudnionych osób? Co powinno zawierać oświadczenie o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku? Przeczytaj artykuł i pobierz darmowy wzór oświadczenia w formacie PDF lub DOCX!

18 kwietnia 2024

Zróżnicowany termin wypłaty dla poszczególnych grup zatrudnionych

Pracownicy oczekują nie tylko terminowej wypłaty, ale i pewności co do jej realizacji. Termin wypłaty wynagrodzenia musi nastąpić zgodnie z przepisami Kodeksu pracy (kp) określającymi w tym zakresie dość szczegółowe wymagania. Sprawdź!

18 kwietnia 2024

Siedziba firmy - czy jej adres może być wspólny dla kilku przedsiębiorstw?

Siedziba firmy powinna być zarejestrowana pod konkretnym adresem. Przeczytaj by dowiedzieć się czy przedsiębiorca może wykonywać działalność w różnych miejscach i czy pod jednym adresem może być zarejestrowanych kilka firm?

18 kwietnia 2024

Jednoosobowa działalność gospodarcza w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Czym charakteryzuje się jednoosobowa działalność gospodarcza w 2024 roku? Od czego tak naprawdę zacząć i gdzie złożyć druk rejestracyjny CEIDG-1? Jak uzyskać NIP oraz REGON i która forma opodatkowania będzie najlepsza? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 kwietnia 2024

Produkty niebezpieczne a UOKiK

Produkty niebezpieczne wprowadzane do obrotu handlowego wymagają szczególnego nadzoru prawnego. Przedsiębiorcy wytwarzający takie towary muszą spełniać szczególne warunki w zakresie informowania o rodzaju niebezpiecznego produktu. Jakie? Przeczytaj!

18 kwietnia 2024

Cyfrowy Paszport Produktu to nowe obowiązki dla przedsiębiorców

Cyfrowy Paszport Produktu to jeden z najistotniejszych projektowanych zmian, który ma przede wszystkim wspomóc kwestie ekologiczne. Zmiany mają nadejść oficjalnie w 2026 roku. Czym jest Cyfrowy Paszport Produktu oraz jakie obowiązki wprowadzi? Sprawdź!

18 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów