0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Ulga na start dla nowego przedsiębiorcy

Osoba fizyczna, która zakłada firmę po raz pierwszy ma możliwość skorzystania z ulgi na start. Na czym dokładnie polega ulga na start? Ile trwa? Jak określić termin zakończenia ZUS na start? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

3 listopada 2023

Ewidencje księgowe

Ewidencja operacji wynikowych - co musisz wiedzieć

Prowadząc ewidencje księgowe w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości warto wiedzieć z czego składa się ewidencja operacji wynikowych i jak ważna jest jej istota w przedsiębiorstwie. W niniejszym artykule omówimy ewidencję operacji wynikowych.

26 sierpnia 2021

Prawo pracy

Potajemne nagranie pracodawcy przez pracownika – czy to legalne?

Czy potajemne nagranie pracodawcy przez pracownika jest zgodne z prawem? Czy takie nagranie może posłużyć jako dowód w postępowaniu sądowym? Jakie konsekwencje prawne wiążą się z nielegalnym nagrywaniem rozmów? Sprawdź i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Likwidacja stanowiska pracy - przegląd wyroków sądowych

Jedną z najczęstszych przyczyn rozwiązania umowy o pracę na czas nieokreślony jest likwidacja stanowiska pracy. Powód ten jest jednak bardzo często kwestionowany przez sądy. Dlaczego? Przeczytaj i dowiedz się jakie wyroki wydawane są w tej kwestii!

29 czerwca 2021

Prawo pracy

Zmiana nocna wykazana w ewidencji czasu pracy

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest ewidencjonowanie czasu pracy zatrudnionych pracowników. Jednak prowadzenie ewidencji czasu pracy sprawia wielu pracodawcom duże problemy. Przeczytaj i sprawdź, jak zmiana nocna powinna być ewidencjonowana!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Różne zarobki na tym samym stanowisku, czyli dyskryminacja płacowa

Dyskryminacja płacowa to nieuzasadnione różnicowanie wynagrodzenia za taką samą pracę ze względu na określoną cechę pracownika. Jak bronić się przed takim zjawiskiem? Czy zakaz dyskryminacji dotyczy również umów cywilnoprawnych? Przeczytaj i sprawdź!

15 marca 2022

Prawo pracy

Outsourcing pracowniczy - kiedy może zostać zakwestionowany?

Outsourcing jest nowoczesną i bardzo wygodną formą zarządzania. Coraz częściej stosowany jest również outsourcing pracowniczy. Co oznacza ten termin? Jakimi przepisami jest uregulowany? W jakich przypadkach można go wykorzystywać? Sprawdź!

2 kwietnia 2022

Prawo pracy

50% koszty uzyskania przychodu - zmiana zasad stosowania od 2018 roku

50% koszty uzyskania przychodu zostanie zawężona od 1 stycznia 2018 do dochodów z określonych rodzajów działalności twórczej! Kto będzie miał możliwość z tego korzystać? Dla kogo ta zmiana jest niekorzystna? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów