0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Odpowiedzialność przedsiębiorcy a błędna oferta sklepu internetowego

Zdarzają się sytuacje, w których oferta sklepu internetowego zawiera błędną cenę produktu. Jest to wynikiem błędu systemu lub błędu pracownika. Czy przedsiębiorca prowadzący sklep internetowy musi wydać błędnie wyceniony towar kupującemu?

16 maja 2019

Prawo gospodarcze

Subsydiarny akt oskarżenia - praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców

Każdy przedsiębiorca narażony jest na szkodę wyrządzoną przez przestępstwo, czy to ze strony wspólnika, kontrahenta czy też osobę zupełnie postronną. Co zrobić, gdy organy odmawiają wszczęcia postępowania? Czym jest subsydiarny akt oskarżenia? Sprawdź!

30 kwietnia 2019

Prawo gospodarcze

Wygrana w sprawie - czy adwokat może o niej zapewnić?

Prowadzenie działalności gospodarczej niesie za sobą ryzyko udziału w procesach sądowych bądź postępowaniach administracyjnych. Przedsiębiorca korzysta wtedy z usług adwokata lub radcy prawnego. Czy mogą oni zagwarantować, że wygrana w sprawie jest pewna?

30 kwietnia 2019

Podatki dochodowe

Dofinansowanie do wypoczynku pracownika a przychód ze stosunku pracy

W ramach działalności socjalnej, pracodawcy mogą dofinansowywać wypoczynek swoich pracowników, dzieci, czy tez innych członków rodziny. Czy takie dofinansowanie do wypoczynku pracownika stanowi przychód ze stosunku pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

26 kwietnia 2019

Prawo pracy

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników a obowiązki płatnika

Według kodeks pracy pracodawca ma obowiązek ułatwiania pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Jak wygląda rozliczanie finansowanych przez pracodawcę szkoleń dla pracowników? Czy są one zwolnione z podatku? Przeczytaj i dowiedz się!

22 kwietnia 2019

Prawo pracy

Czy zezwolenie na zatrudnienie cudzoziemca w zarządzie jest potrzebne?

W jakich sytuacjach potrzebne jest zezwolenie na zatrudnienie cudzoziemca w zarządzie firmy? Kto powinien zgłosić wniosek o wydanie zezwolenia na zatrudnienie cudzoziemca i do jakiej instytucji należy go złożyć? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

19 kwietnia 2019

Podatek VAT

Faktura VAT w formacie PDF - wydanie w świetle ustawy o VAT

Coraz częściej faktura VAT w formacie PDF zastępowana jest tradycyjnymi fakturami w formie papierowej. Dowiedz się. jakie warunki przedsiębiorca ma obowiązek spełnić, aby mieć możliwość wysyłania faktur kontrahentowi w formie elektronicznej!

12 kwietnia 2019

Prawa i obowiązki

Odpowiedzialność biura rachunkowego - jaki jest jej zakres?

Czym różni się odpowiedzialność biura rachunkowego od księgowego będącego na samozatrudnieniu? Zgodnie z przepisami sam możesz wybrać, kto będzie prowadził Twoją księgowość. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie znaczenie ma podjęty wybór!

1 kwietnia 2019

Podatki dochodowe

Nieodpłatne świadczenia w CIT na rzecz spółki z o.o.

Wspólnicy spółek często sami wykonują rożne usługi na rzecz spółki. Czy wykonywanie takich usług należy traktować jako nieodpłatne świadczenia w CIT? Co to jest nieodpłatne świadczenie i w jaki sposób określić jego wartość? Przeczytaj poniższy artykuł!

28 marca 2019

Ewidencje księgowe

Ewidencjonowanie leasingu - wszystko co powinieneś wiedzieć

Umowy leasingu należą do bardzo popularnych źródeł finansowania majątku zarówno w mniejszych, jak i bardzo dużych podmiotach. Czym dokładnie jest leasing oraz jak powinno przebiegać prawidłowe ewidencjonowanie leasingu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

25 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów