0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Jak rozliczać wynagrodzenie otrzymane na podstawie umowy o zarządzanie?

Do jakich źródeł przychodu zalicza się wynagrodzenie otrzymane na podstawie umowy o zarządzanie? Czy jest to przychód z działalności wykonywanej osobiście? Co mówią na ten temat przepisy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

30 listopada 2022

Prawo pracy

Jak obliczać wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy z winy pracodawcy?

Udowodnienie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem rozwiązania umowy o pracę zwykle kończy się przywróceniem do pracy. Jak wyliczyć wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy? Czy zostało to określone w przepisach? Przeczytaj i dowiedz się!

29 listopada 2022

Prawo pracy

Zwolnienie dyscyplinarne w razie wykonywania innej pracy podczas choroby

Zwolnienie dyscyplinarne to potoczna nazwa rozwiązania umowy o pracę przez pracodawcę z winy pracownika, bez zachowania okresu wypowiedzenia. Czy wykonywanie innej pracy podczas choroby może być przyczyną zwolnienia dyscyplinarnego? Przeczytaj i sprawdź!

25 listopada 2022

Prawo pracy

Sfinansowanie studiów przez pracodawcę jako przychód pracownika zwolniony z podatku

Czy w świetle obowiązujących przepisów można uznać sfinansowanie studiów przez pracodawcę jako przychód pracownika? A jeżeli tak, to czy ten rodzaj przychodu będzie zwolniony z opodatkowania? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w naszym artykule!

21 listopada 2022

Windykacja

Czy egzekucja komornicza pozwala na weryfikację kont bankowych?

Czy wiesz, kiedy i na czyj wniosek wszczyna się egzekucję komorniczą? Z jakiego majątku dłużnika można prowadzić egzekucję? Co może być tytułem egzekucyjnym? Dowiedz się, czy egzekucja komornicza pozwala na weryfikację kont bankowych dłużnika!

18 listopada 2022

Prawo spółek

Świadczenia w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Czy wiesz, jakie mogą wystąpić świadczenia w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jak należy je rozróżnić? W artykule omawiamy, które świadczenia w spółce można uznać za świadczenia pieniężne, niepieniężne oraz mieszane. Przeczytaj i sprawdź!

17 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Małżonek jako pełnomocnik w działalności a składki ZUS

Przedsiębiorcy w prowadzeniu działalności może pomagać małżonek lub inni członkowie rodziny. Jednak małżonek jako pełnomocnik w działalności wiąże się z objęciem ubezpieczeniami ZUS. Przeczytaj jak rozliczać osobę współpracującą w firmie!

16 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej a skutki podatkowe

Istnieją różne sposoby nabycia nieruchomości poza umową sprzedaży zawartą w formie aktu notarialnego. Jednym z nich jest nabycie nieruchomości na licytacji komorniczej. Jak przebiega taki zakup oraz jakie rodzi skutki podatkowe? Odpowiadamy w artykule!

16 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Zawiadomienie o nabyciu nieruchomości - do kiedy należy złożyć?

Po nabyciu nieruchomości kupujący powinien dokonać pewnych formalności. Jedną z nich jest zawiadomienie o nabyciu nieruchomości. Czy wiesz, jakich czynności i w jakim terminie powinien dokonać kupujący po podpisaniu aktu notarialnego? Sprawdź w artykule!

15 listopada 2022

Prawo pracy

Wypadek przy pracy na home office i jego kwalifikacja

Czym jest wypadek przy pracy? Czy możliwym jest ulec wypadkowi przy pracy na home office? A jeżeli tak, to czy pracodawca zobowiązany jest powołać zespół powypadkowy do oceny sytuacji? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w artykule!

9 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów