Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Doręczenie pisma rozwiązującego umowę o pracę w okresie epidemii

Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. Czy doręczenie pisma rozwiązującego umowę o pracę w okresie epidemii jest możliwe? Jakie są zasady? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

1 lipca 2022

Urlopy i inne

Urlop macierzyński zleceniobiorcy – w jakim wymiarze przysługuje?

Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenie mają możliwość skorzystania z podobnych uprawnień związanych z rodzicielstwem co pracownicy. Przez jaki czas trwa urlop macierzyński zleceniobiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

24 czerwca 2022

Księgowość firm

Błędna data sprzedaży na fakturze – jak ją skorygować?

Wystawiając faktury, zdarzają się sytuacje, że przedsiębiorca popełni błąd. Jednym z nich może być błędna data sprzedaży na fakturze. Jak wówczas należy dokonać korekty? Czy nabywca może korygować otrzymane faktury? Przeczytaj nasza artykuł i sprawdź!

24 czerwca 2022

Księgowość firm

Rodzaje schematów podatkowych - jakie wyróżniamy?

Zgłaszanie schematów podatkowych ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego. Dzięki temu organy podatkowe zapobiegają unikaniu opodatkowania. Jakie zatem wyróżniamy rodzaje schematów podatkowych? Jakie są terminy na udostępnienie informacji MDR?

17 czerwca 2022

Ubezpieczenie ZUS

Składka zdrowotna w razie prowadzenia kilku firm

Składka zdrowotna z działalności nie ma stałej wysokości, ustalana jest na podstawie formy opodatkowania oraz dochodów. Co jednak w przypadku kiedy prowadzonych jest kilka firm? Czy składka zdrowotna powinna być naliczana łącznie czy osobno? Dowiedz się!

13 czerwca 2022

Ubezpieczenie ZUS

Wypłata wyrównania (zasiłku/wynagrodzenia chorobowego) w raportach ZUS-u

W przypadku wypłacenia nieprawidłowego wynagrodzenia lub zasiłku chorobowego, konieczna jest wypłata wyrównania świadczenia. Czy korekty raportów ZUS-u należy dokonywać za miesiąc, w którym wystąpiła pomyłka w naliczeniu? Przeczytaj artykuł!

8 czerwca 2022

Prawa i obowiązki

Klient biura odmawia stosowania rozporządzenia z 7 stycznia 2022 roku

Z początkiem 2022 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów. Jakie obowiązki ciążą na biurach rachunkowych w związku z nową regulacją i co robić, gdy klient biura odmawia stosowania rozporządzenia? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

3 czerwca 2022

Ubezpieczenie ZUS

Wątpliwości związane ze składkami na fundusz pracy i FGŚP - jak je rozstrzygać?

Czy składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP) są obowiązkowe? Co jest celem ww. funduszy? Jak rozstrzygane są wątpliwości związane ze składkami na Fundusz Pracy i FGŚP? Sprawdź w naszym artykule!

3 czerwca 2022

Prawo pracy

Umowa o pracę na czas określony po umowie na zastępstwo - jakie niesie ze sobą skutki?

Kiedy można zawrzeć umowę na zastępstwo? Ile może trwać umowa na zastępstwo? Umowa o pracę na czas określony po umowie na zastępstwo - czy jest zgodna z prawem a jeżeli tak to jakie niesie ze sobą konsekwencje? Odpowiadamy w artykule!

2 czerwca 2022

Ubezpieczenie ZUS

Współpracowanie z byłym pracodawcą a składki ZUS

Czy zawsze współpracowanie z byłym pracodawcą będzie skutkować pozbawieniem przedsiębiorcy z prawa do skorzystania z ulgi na start przez pierwsze 6 miesięcy, a także z preferencji, przez kolejne 2 lata? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

1 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów