0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo spółek

Kiedy jest potrzebna uchwała zarządu i jakie są skutki jej braku?

Zagadnienie, które zostanie wzięte na tapet w niniejszym artykule, to kwestia zarządu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Kiedy wymagana jest uchwała zarządu spółki? W jaki sposób zarząd spółki podejmuje uchwały? Odpowiadamy w artykule!

31 marca 2023

Prawo pracy

Niepełny wymiar czasu pracy - zasady ogólne

Praca osób, które są zatrudnione na niepełny wymiar czasu pracy, rodziła różne praktyczne problemy. Zatem obecnie jakie normy obowiązują pracownika podejmującego ową pracę i czym charakteryzuje się niepełny wymiar czasu pracy? Rozwijamy ten temat poniżej.

30 marca 2023

Prawo spółek

Zgromadzenie wspólników zwołane nieformalnie

W spółkach, w których występują wspólnicy, mają oni obowiązek w określonych przypadkach spotkać się na zgromadzenie. Czy zgromadzenie wspólników zawsze musi być formalnie zwołane? Kiedy można bez formalnego zwołania zorganizować zgromadzenie? Sprawdź!

30 marca 2023

Prawo gospodarcze

Zgromadzenie wspólników a zasady formalnego jego zwołania

Prowadząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, wspólnicy spółki mają obowiązek zwoływać zagrodzenie wspólników. Warto mieć tu na uwadze zasady formalne zwołania zagrodzenia. W artykule przedstawiamy, jak formalnie zwołać zgromadzenie wspólników?

29 marca 2023

Prawo spółek

Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę a wypłata zysku

Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę nie skutkuje utworzeniem nowego podmiotu, a jedynie zmienia dotychczasową formę prawną. Jak wygląda proces przekształcenia oraz jakie niesie skutki podatkowe? Sprawdź, jak rozliczyć wypłatę zysku!

28 marca 2023

Prawo pracy

Praca na etat i działalność gospodarcza na formularzu PIT-2 - stan prawny

Od 1 stycznia 2023 podatnik przekazuje pracodawcy wszystkie informacje, które wpływają na prawidłowość ustalenia zaliczek na poczet podatku dochodowego. W jaki sposób znajduje odzwierciedlenie praca na etat i działalność gospodarcza na formularzu PIT-2?

28 marca 2023

Prawo gospodarcze

Zgłoszenie darowizny samochodu - kto musi tego dokonać?

Darowizna pojazdu jako czynność prawna pociąga za sobą konieczność dopełnienia pewnych formalności m.in. przed organami podatkowymi, wydziałem komunikacji, czy ubezpieczycielem. Sprawdź, jak przebiega zgłoszenie darowizny samochodu oraz kto jej dokonuje!

23 marca 2023

Prawo pracy

Zwolnienie z PIT dla młodych – których dochodów nie dotyczy?

Od niedawna obowiązuje zwolnienie z PIT dla młodych do 26. roku życia. Czy wszystkie dochody uzyskane przez osobę do 26. roku życia są zwolnione z PIT? Jakie dochody nie podlegają zwolnieniu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

23 marca 2023

Prawo gospodarcze

Sprzedaż akcji - rozliczenie podatku dochodowego

Sprzedaż akcji powinna zostać opodatkowana podatkiem dochodowym. Podstawą opodatkowania jest różnica między przychodem ze sprzedaży, a poniesionymi w związku ze sprzedażą kosztami. Wyjaśniamy, jak prawidłowo powinien rozliczyć się sprzedający udziały!

16 marca 2023

Prawo gospodarcze

Pozycjonowanie strony internetowej - co powinna zawierać umowa?

Pozycjonowanie strony internetowej jest obecnie jednym z głównych narzędzi marketingu w internecie. Czy wiesz, jak w prawidłowy sposób zawrzeć umowę na pozycjonowanie strony internetowej oraz jakie elementy obowiązkowe powinna ona zawierać? Wyjaśniamy!

14 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów