Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Darowizna na rzecz walki z koronawirusem – jak rozliczyć pieniądze przekazane na zbiórkę

Wprowadzony w Polsce stan epidemii sprawił, że przedsiębiorcy oraz osoby prywatne wspierały finansowo działania na rzecz walki z koronawirusem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak powinna zostać rozliczona darowizna na rzecz walki z koronawirusem!

8 marca 2021

Podatek VAT

Wydłużenie terminu do odliczenia VAT – nowelizacja ustawy o VAT

Wydłużenie terminu do odliczenia VAT jest jednym z założeń SLIM VAT – pakietu uproszczeń dla małych i średnich firm. Na czym będzie polegała nowelizacja ustawy o VAT oraz jaki termin na odliczenie podatku naliczonego będą mieli czynni podatnicy VAT?

5 marca 2021

Samochód w firmie

Likwidacja kilometrówki dla samochodów prywatnych

Od 1 stycznia 2019 roku zmianie uległ sposób rozliczania kosztów związanych z pojazdem niebędącym środkiem trwałym firmy. Czy wiesz, jakie konsekwencje w ujmowaniu wydatków w KPiR niesie likwidacja kilometrówki dla samochodów prywatnych? Sprawdź!

26 lutego 2021

Podatek VAT

Wykreślenie podatnika z rejestru VAT w 2021 roku

Naczelnik Urzędu Skarbowego ma możliwość wykreślenia podatnika z rejestru VAT. Czy urząd musi powiadomić o wykreśleniu podatnika czy też może dokonać tego bez zawiadomienia zainteresowanego? Zobacz, kiedy wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest możliwe!

8 lutego 2021

Podatek VAT

Zwolnienia z VAT - Czy masz możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego z VAT?

Ustawodawca dał przedsiębiorcom w pewnym zakresie wolną wolę: czy być vatowcem, czy korzystać ze zwolnienia z VAT ze względu na limit obrotów. Przeczytaj artykuł i poznaj, jakie są warunki korzystania ze zwolnienia z VAT, żeby zoptymalizować swoje podatki

1 lutego 2021

Księgowość firm

Kara za błędy w JPK, czyli jakie konsekwencje czekają podatników?

Od 1 października 2020 roku czynni podatnicy VAT mają obowiązek składania nowej struktury Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_V7). Czy wiesz, jaka kara za błędy w JPK może zostać nałożona na przedsiębiorców oraz jak się przed nią ustrzec? Sprawdź!

29 stycznia 2021

Księgowość firm

Twój e-PIT czyli za kogo w 2021 roku urząd sporządzi zeznanie roczne?

Każdy podatnik uzyskujący przychody ma obowiązek składania zeznania rocznego. Od 1 stycznia 2019 została uruchomiona usługa „Twój e-PIT”. Sprawdź, czy w 2021 roku przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą również będą mogli z niej skorzystać?

27 stycznia 2021

Podatek VAT

Korekty w JPK_V7 – wszystko, co musisz wiedzieć!

Przekazując do urzędu informacje o sprzedawanych i nabywanych towarach oraz usługach można popełnić błąd w oznaczeniach JPK_V7. Co zrobić w takiej sytuacji i jak wykazać stosowne korekty w JPK_V7? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

14 stycznia 2021

Zdaniem eksperta

Kto musi składać JPK w 2021 roku?

Kto musi składać JPK_V7 od października 2020 roku i zobowiązany jest do składania w urzędzie pozostałych struktur pliku?

8 stycznia 2021

Księgowość firm

Zmiany podatkowe w 2021 roku - wszystko co musisz wiedzieć

Przepisy podatkowe zmieniają się w coraz szybszym tempie. Pod koniec 2020 roku dużą modyfikację stanowił plik JPK_V7. W kolejnym zmiany obejmą zarówno podatek VAT, podatek dochodowy, jak i inne rozliczenia podatkowe. Poznaj zmiany podatkowe w 2021 roku!

5 stycznia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów