0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: dzialalnosc-rolnicza

Artykuły:

Działalność rolnicza i prowadzenie firmy – status na gruncie podatku VAT

Co do zasady, prowadzona działalność rolnicza podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, przy czym możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia podmiotowego. Jak równocześnie prowadzona firma i działalność rolnicza wpływa na status podatnika w podatku VAT? Sprawdź!

14 sierpnia 2020

Dzierżawa gruntów rolnych – podatek rolny czy podatek dochodowy?

W prawie podatkowym co do zasady wyróżnia się dochody opodatkowane w ramach PIT oraz dochody uzyskiwane w ramach gospodarstwa rolnego. Dzierżawa gruntów rolnych może budzić wątpliwości do wyboru właściwej formy opodatkowania. Przeczytaj artykuł!

24 lutego 2020

Działalność rolnicza a bezpośrednia sprzedaż produktów

Działalność rolnicza co do zasady nie jest działalnością gospodarczą. Jaka jest kluczowa różnicą? Co wchodzi w zakres działalności rolniczej a co w zakres działalności gospodarczej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

14 lutego 2020

Działalność gospodarcza a działalność rolnicza

Produkcja rolnicza jest jedną z podstawowych działów gospodarki naszego kraju. Czym jest działalność rolnicza i specjalne działy produkcji rolnej? Czy działalność rolnicza to działalność gospodarcza? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

6 czerwca 2018

Działalność rolnicza - kiedy stanowi działalność gospodarczą?

Zgodnie z przepisami ustawy o PIT działalność rolnicza nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Wyjątek stanowią przychody z działów specjalnych produkcji rolnej. Kiedy zatem działalność rolnicza będzie stanowiła działalność gospodarczą? Sprawdź!

19 stycznia 2018

Działalność rolnicza - czym się różni od działalności gospodarczej?

Działalność gospodarcza i działalność rolnicza różnią się diametralnie pod względem przepisów podatkowych. Podatnik musi odróżnić dochód uzyskany z jednej i drugiej formy prowadzenia firmy. Przeczytaj, jak to robić i jakie występują wyjątki w prawie.

14 listopada 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów