0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: dzialalnosc-sezonowa

Artykuły:

Zawieszenie amortyzacji środka trwałego używanego sezonowo

Przedsiębiorcy wykorzystujący środki trwałe w działalności gospodarczej dokonują odpisów amortyzacyjnych. Co w przypadku, gdy nie są one wykorzystywane przez cały rok? Sprawdź, jak wygląda zawieszenie amortyzacji środka trwałego używanego sezonowo!

4 czerwca 2024

Biznes sezonowy – wszystko co warto wiedzieć

Biznes sezonowy cieszy się popularnością, zwłaszcza w okresie wakacji i ferii. Przedsiębiorcy którzy chcą prowadzić muszą biznes sezonowy muszą dokonać pewnych formalności. Sprawdź o czym należy pamiętać przy tego rodzaju działalności gospodarczej!

6 sierpnia 2021

Na czym polega i czym się charakteryzuje działalność sezonowa?

Działalność sezonowa ogranicza się do prowadzenia firmy przez określoną część roku i może polegać np. na sprzedaży lodów, dekoracji świątecznych itd. Podczas prowadzenia takiej działalności należy regulować w pierwszym sezonie jedynie składki zdrowotne!

5 sierpnia 2021

Zawieszenie działalności sezonowej a prawo do odliczenia VAT

Jak wygląda zawieszenie działalności sezonowej w odniesieniu do możliwości odliczenia podatku VAT od faktur zakupu? Czy znaczenie ma perspektywa przyszłego kontynuowania prowadzenia działalności po okresie jej odwieszenia, czy nie ma to wpływu? Sprawdź!

28 maja 2021

Jak uniknąć wykreślenia z VAT pomimo braku aktywności gospodarczej?

Podatnik VAT jest zobowiązany do zgłoszenia firmy do urzędu skarbowego. W przypadku braku aktywności gospodarczej urząd ma możliwość wykreślenia podatnika z VAT. Co w przypadku działalności sezonowej? Jak uniknąć wykreślenia z VAT? Sprawdź w artykule!

30 stycznia 2019

Działalność sezonowa a opodatkowanie

Działalność sezonowa prowadzona przez przedsiębiorcę generuje praktycznie takie same obowiązki podatkowe jak działalność prowadzona przez cały rok. Jednak w niektórych sytuacjach może skorzystać z uproszczeń. Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

16 listopada 2015

Amortyzacja w działalności sezonowej

Wykorzystując środki trwałe jedynie przez określoną część roku, przedsiębiorca może dokonywać odpisów amortyzacyjnych tylko w tym okresie, kiedy rzeczywiście używa danej maszyny.

23 października 2013

Prowadzisz działalność sezonową? Dowiedz się jak amortyzować swoje środki trwałe

Często bywa tak, że przedsiębiorcy prowadzą swoją działalność tylko przez część roku podatkowego. Do takich sezonowych działalności można zliczyć: zimowe odśnieżanie czy letnie zbiory owoców

8 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów