0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: formularz-vat-r

Artykuły:

NIP europejski - kto ma obowiązek jego posiadania?

Zawierając transakcje z kontrahentami z innych krajów UE, przedsiębiorcy powinni pamiętać, że są zobowiązani aby posiadać NIP europejski. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy w każdym przypadku konieczna jest rejestracja przedsiębiorcy do VAT-UE!

13 września 2022

Jak wypełnić VAT-R - szczegółowe omówienie

Podatniku! Chcesz dokonać rejestracji bądź aktualizacji danych w zakresie podatku od towarów i usług? Czy wiesz, jaki w tym celu należy wypełnić wniosek? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak wypełnić VAT-R i złożyć go we właściwym urzędzie skarbowym!

3 lutego 2022

Import usług podatników zwolnionych z VAT a obowiązki ewidencyjne

Import usług to nic innego jak zakup usług od kontrahenta zagranicznego znajdującego się poza Polską z tym, że transakcja ta, zgodnie z ogólną zasadą podlega opodatkowaniu u usługobiorcy. Jakie obowiązki ciążą na nievatowcu z tytułu importu usług? Sprawdź

23 września 2021

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 2) - Jak wypełnić VAT-R?

Formularz VAT-R jest informacją o rejestracji lub aktualizacji w zakresie podatku VAT lub zwolnienia z podatku VAT. Czy wiesz, kiedy konieczne jest wypełnianie formularza VAT-R oraz w jaki sposób tego dokonać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 lipca 2021

Rejestracja do celów VAT wstecz w sytuacjach praktycznych (cz. 1)

Rejestracja do VAT to obowiązek albo możliwość w zależności od okoliczności w jakich znajduje się podatnik. Spóźnienie się jednak z rejestracją może podatnikowi przynieść wiele problemów. Czy zatem jest możliwa rejestracja do celów VAT wstecz? Sprawdź!

24 lutego 2021

Formularz VAT-R - wzór ze szczegółowym omówieniem

Osoby, które postanowiły zostać czynnymi podatnikami VAT, mają możliwość powrócić do zwolnienia. Muszą w tym celu dokonać odpowiednich formalności, między innymi złożyć formularz VAT-R. Przeczytaj, jak prawidłowo wypełnić formularz aktualizacyjny VAT-R!

18 października 2016

Rejestracja dla potrzeb VAT - kiedy nie jest konieczna?

Rejestracja dla potrzeb VAT jest nieodpłatna ale nie zawsze konieczna. Kto zatem powinien złożyć druk VAT-R, kiedy oraz do którego urzędu skarbowego? Odpowiedzi na te wszystkie pytania zależą od statusu podatnika. Zobacz więcej!

5 lipca 2016

Bezpłatna rejestracja do VAT-R w 2015

Darmowa rejestracja na VAT-R.

25 sierpnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów