0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: identyfikator-podatkowy

Artykuły:

Mikrorachunek podatkowy po zamknięciu firmy

Mikrorachunek podatkowy przeznaczony jest do regulowania zobowiązań z tytułu różnych podatków przez większość przedsiębiorców. Numer mikrorachunku podatkowego generowany jest automatycznie na podstawie identyfikatora podatkowego, np. PESEL czy NIP.

7 czerwca 2023

Obowiązki ewidencyjne związane z przeniesieniem rezydencji podatkowej

Obowiązki ewidencyjne wprowadzone przez ustawodawcę dotyczą różnych podmiotów oraz rodzajów transakcji, Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje przeniesienie rezydencji podatkowej, które wiąże się z spełnieniem określonych obowiązków informacyjnych.

25 kwietnia 2023

NIP, PESEL - dla kogo jaki identyfikator podatkowy?

Czy wiesz, w jaki sposób można uzyskać identyfikator podatkowy, jakimi są NIP lub PESEL? Którym z nich powinien posługiwać się podatnik prowadzący działalność? Czy istnieje możliwość zmiany posiadanego identyfikatora podatkowego? Przeczytaj i sprawdź!

4 kwietnia 2023

PIT-11 za cudzoziemca a identyfikator podatkowy

Pracodawcy do końca stycznia powinni przekazać do urzędu skarbowego PITy za pracowników. Jak wypełnić je dla osób z zagranicy, które jako identyfikator podatkowy w poprzednim roku oznaczyły paszport? Dowiedz się jak wypełnić PIT-11 za cudzoziemca!

9 stycznia 2023

Indywidualne konto podatkowe - najważniejsze informacje

Od 1 stycznia 2020 r. podatnicy, regulując zobowiązania podatkowe z tytułu PIT, CIT i VAT muszą wykorzystać do tego indywidualne konto podatkowe. Przeczytaj i sprawdź, jak uzyskać informacje o nadanym rachunku oraz jakie przyniesie to korzyści!

3 marca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów