0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: kasy-online

Artykuły:

Zakup rezerwowej kasy online a możliwość skorzystania z ulgi

Konieczność wymiany starych kas fiskalnych na kasy online dotyka kolejnych branż. Ustawodawca przewidział ulgę na zakup kasy online lecz przysługuje ona określonej grupie podatników. Czy zakup rezerwowej kasy online umożliwia skorzystanie z ulgi? Sprawdź

27 października 2021

Od kiedy kasy online zostaną wprowadzone?

Jakie zmiany objęły podatników po wprowadzeniu nowych kas fiskalnych online? Od kiedy kasy online muszą być wprowadzone przez przedsiębiorców? Co zrobić w sytuacji gdy zabraknie sieci? Aby poznać odpowiedzi na te pytania przeczytaj nasz artykuł!

13 lipca 2021

Czy kasy online są obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców?

Ministerstwo Finansów wprowadza szereg zmian, których celem jest walka z tzw. szarą strefą oraz uszczelnienie systemu płatności podatków, w tym podatku VAT, wprowadzając wymogi dotyczące posiadania kasy online. Kogo dotyczą? Przeczytaj!

9 lipca 2021

Czy podatnik może skorzystać z ulgi przed obowiązkowym terminem wymiany kasy online?

Zgodnie z nowymi przepisami podatnicy obecnie muszą wymienić swoje kasy fiskalne na nowe kasy online w ustalonym terminie. Dowiedź się, czym jest kasa online oraz w jakim terminie trzeba wymienić kasę oraz jak skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej!

7 lipca 2021

Zakup kasy fiskalnej online a ponowna ulga na jej nabycie

Świadczę usługi mechaniki pojazdowej na rzecz osób fizycznych. Czy zakup kasy fiskalnej online umożliwia skorzystania z ulgi?

5 lipca 2021

Gotowi na online?

Prawnicy, lekarze, kosmetyczki, fryzjerzy, budowlańcy oraz placówki fitness (w zakresie wstępu) od 1 lipca br. muszą ewidencjonować transakcje na kasie online. Dowiedz się, jakie kasy online warto wybrać!

27 maja 2021

E-paragony – co należy o nich wiedzieć!

W Polsce, w ramach postanowień ustawy o zmianie szczegółowych rozwiązań związanych z COVID-19 wprowadzono e-paragony, które można wystawić za zgodą nabywcy tylko w szczególnych przypadkach. Dowiedz się, w jakich przypadkach jest możliwe ich stosowanie!

2 września 2020

Odroczono termin wprowadzenia kas online!

W myśl znowelizowanej ustawy o VAT, sprzedaż na rzecz osób prywatnych powinna być prowadzona za pomocą kas rejestrujących online, które zdalnie przesyłają dane do Centralnego Repozytorium Kas. Sprawdź jaki jest nowy termin wprowadzenia kas online!

6 maja 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów