0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Gotowi na online?

Wielkość tekstu:

Prawnicy, lekarze, kosmetyczki, fryzjerzy, budowlańcy oraz placówki fitness (w zakresie wstępu) od 1 lipca br. muszą ewidencjonować transakcje na kasie online. Jeśli jeszcze nie dokonali wyboru urządzenia fiskalnego, mogą skorzystać z propozycji zabrzańskiego producenta. Warto również pamiętać, że przedsiębiorcy, którzy są objęci obowiązkiem posiadania urządzenia fiskalnego online, mogą liczyć na zwrot do 700 zł kosztów jego zakupu.

Szybciej, pewniej, bezpieczniej

Kasy fiskalne online nie różnią się w obsłudze od kas stosowanych dotychczasowo, offline’owych. Mają po prostu funkcję umożliwiającą bezpośredni przesył danych, takich jak paragony, raporty dobowe i wszystkie inne informacje odnotowywane przez urządzenie, do Centralnego Repozytorium Kas. Standardowo są one wysyłane co dwie godziny, ale Repozytorium może zmieniać harmonogram połączeń bez wiedzy użytkownika. Kasy fiskalne online to efektywne narzędzie w przeciwdziałaniu zjawisku szarej strefy i zapewnianiu równych warunków pracy wszystkim podmiotom gospodarczym.

Zmiany i różnice

Posiadanie kasy online wiąże się z kilkoma nowościami. Zamiar zakupu kasy z elektroniczną i papierową kopią paragonu należało zgłosić do właściwego urzędu skarbowego. Przy zakupie kasy fiskalnej online nie ma takiego obowiązku. To samo dotyczy fiskalizacji kasy – jej zgłoszenie następuje w momencie połączenia się urządzenia z Centralnym Repozytorium Kas, które przesyła jego numer ewidencyjny.

Podatnik korzystający z kasy online musi przede wszystkim zapewnić stały dostęp do internetu, tak by kasa mogła łączyć się z CRK według ustalonego harmonogramu.

Warto pamiętać, że kasy online zapisują kopie drukowanych dokumentów w wewnętrznej pamięci, do której nie ma dostępu użytkownik urządzenia, lecz jedynie autoryzowany serwis kas.

Dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu kasy online współpracują z terminalem płatniczym.

Zwrot za kasę fiskalną online

Kasy fiskalne online wkraczają do kolejnych branż, stając się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Resort finansów zaplanował, że docelowo będą obligatoryjne we wszystkich branżach. Przedsiębiorcy, którzy zostali objęci obowiązkiem ich posiadania, oraz podatnicy, którzy po raz pierwszy kupują urządzenie fiskalne i wybiorą kasę online, mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów. Kwota odliczenia wynosi 90% wartości ceny netto, maksymalnie – 700 zł.

W kancelarii, gabinecie lekarskim i na budowie

W związku z tym, że zarówno prawnicy, lekarze, jak i przedsiębiorcy z branży budowlanej świadczą swoje usługi w różnych miejscach, idealnym rozwiązaniem w ich przypadku będzie kasa mobilna – ELZAB K10 ONLINE. Ten model można brać ze sobą wszędzie – ma antypoślizgową obudowę odporną na wstrząsy. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze – wyposażone w kolorowy i intuicyjny ekran dotykowy. Można z niego korzystać w rękawiczkach, w różnych warunkach pogodowych. Ponadto jest dostępne w kilku wariantach kolorystycznych – na terenie budowy lub remontu kasa w ciemnym kolorze nie ubrudzi się i będzie służyła wiele lat.

W salonie fryzjerskim i kosmetycznym

Kasa ELZAB Mini ONLINE to bardzo dobra propozycja dla tych, którzy lubią przestrzeń i porządek. Użytkownicy cenią ją za wydajny akumulator Li-Ion oraz małe gabaryty. Dzięki pyłoszczelnej klawiaturze sprawdzi się w salonie kosmetycznym i fryzjerskim. Zastosowanie znajdzie także
w niewielkich punktach handlowych i usługowych. Kasa umożliwia elastyczne definiowanie klawiszy
i szybką obsługę powtarzających się transakcji. 

Kondycja z kasą online

Zgodnie z przepisami od 1 lipca br. kasy online będą obowiązkowe także w siłowniach, klubach fitness i innych obiektach sportowych, gdzie możemy zadbać o kondycję fizyczną. Przepis wspomina przy tym, że urządzenia te są niezbędne wyłącznie w zakresie wstępu, zatem na kasie online powinny być rejestrowane transakcje dotyczące opłaty startowej na wejście, zakupu pojedynczych wejściówek czy czasowego karnetu.

W obiektach sportowych z pewnością sprawdzi się drukarka fiskalna ELZAB Mera ONLINE. Niezawodna, szybka i wytrzymała. Ma kolorowy wyświetlacz, na którym można wyświetlać reklamy i dodatkowe komunikaty. Drukuje dowolne wydruki niefiskalne, takie jak bony, pokwitowania rabatowe. To przydatna funkcja, jeśli prowadzi się program lojalnościowy.

Skasuj konkurencję z drukarkami ELZAB

Ofertę urządzeń fiskalnych online uzupełniają drukarki ELZAB Zeta ONLINE i ELZAB Cube ONLINE.

Oba urządzenia charakteryzują kompaktowe rozmiary, nowoczesny design i możliwość współpracy z najpopularniejszymi programami sprzedażowymi na rynku. ELZAB Zeta ONLINE to mała drukarka fiskalna z dużymi możliwościami. Ma do dyspozycji 60-metrową rolkę papieru i zdaniem dotychczasowych użytkowników dobrze sprawdza się w małych i średnich punktach sprzedaży. Nie zajmuje też wiele miejsca na ladzie. ELZAB Cube ONLINE to zaś najszybsza drukarka fiskalna na rynku, przeznaczona do pracy w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Pozwala na znaczne przyspieszenie obsługi klienta.

ELZAB SA to polskie przedsiębiorstwo istniejące na rynku od ponad 50 lat, specjalizujące się w produkcji sprzętu elektronicznego na skalę przemysłową. Jest jednym z głównych dostawców kas i drukarek fiskalnych w Polsce. Urządzenia fiskalne firmy ELZAB są obecne także na rynkach zagranicznych. Wieloletnie doświadczenie inżynierskie powoduje, że ELZAB to synonim innowacyjności, solidności oraz niezawodności.

Tekst zewnętrzny, artykuł partnera

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów