Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: kodeks-cywilny

Artykuły:

Czy uczestnik PPK musi wskazać osobę uprawnioną do środków po naszej śmierci?

Uczestnik PPK może wskazać, w formie pisemnej, wybranej instytucji finansowej imiennie jedną lub więcej osób, które jako osoby uprawnione mają po jego śmierci otrzymać środki zgromadzone na jego rachunku PPK. Przeczytaj artykuł!

18 maja 2023

Szkoda rzeczywista a utracone korzyści – zasady kodeksowe

Czy wiesz, że na sumę szkody składa się zarówno szkoda rzeczywista oraz utracone korzyści? Co jeszcze warto wiedzieć o szkodzie? Jakie okoliczności wpływają na jej zakres? Dowiedz się, czy przepisy pozwalają na umowne zmiany w tym zakresie!

14 kwietnia 2022

Stosowanie Kodeksu cywilnego w stosunku pracy

Co do zasady stosunek pracy regulowany jest przepisami Kodeksu pracy. Istnieją jednak sytuacje kiedy ma miejsce stosowanie Kodeksu cywilnego w zakresie prawa pracy. O których przepisach mowa? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

21 marca 2022

Rękojmia została rozszerzona – co zyska mała firma?

1 stycznia weszła w życie nowelizacja przepisów Kodeksu cywilnego, która rozszerzyła uprawnienia niektórych małych przedsiębiorców dotyczących wady rzeczy sprzedanej, tj. rękojmia. Dowiedz się, jakie nowe zmiany weszli dotyczące składania reklamacji!

16 kwietnia 2021

Czym są klauzule niedozwolone i jak się przed nimi chronić?

Nie daj się oszukać - reaguj, gdy w umowie są klauzule niedozwolone! Taki zapis jest niekorzystny i narusza prawa konsumentów, dlatego jest nieważny z mocy prawa, czego niestety nie wszyscy są świadomi. Dowiedz się więcej i chroń swoje prawa!

15 grudnia 2017

Czy zwrot towaru kupionego przez internet jest możliwy?

Przedsiębiorco, zwrot towaru kupionego przez internet jest możliwy wyłącznie w przypadku gdy przedstawisz konkretny powód. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

18 września 2016

Wzór Umowa cesji wierzytelności z omówieniem

Na podstawie umowy cesji wierzytelności (zwanej także przelewem wierzytelności), cesjonariusz nabywa wierzytelność, która przysługiwała cedentowi. Pobierz za darmo wzór umowy!

17 kwietnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów