5 wyników dla tematu: paragon-z-nip

Artykuły:

Paragon z NIP jako faktura - gdzie znaleźć numer paragonu?

Największy problem dla przedsiębiorców stanowi ustalenie w którym miejscu znajduje się data wystawienia i numer paragonu. Sprawdź, gdzie paragon z NIP posiada takie dane aby w prawidłowy sposób wykazać je w pliku JPK_V7 oraz w KPiR. Przeczytaj!

6 lipca 2022

Paragon jako dowód księgowy - ujęcie w KPIR i VAT

Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy można zaksięgować wydatek w KPIR na podstawie paragonu fiskalnego, jakie wymogi formalne powinien spełnić taki dokument ? Kiedy paragon można uznać za fakturę uproszczoną i kiedy konieczny jest numer NIP nabywcy?

24 listopada 2021

Paragon z NIP-em umożliwia pozyskanie faktury

Od 1 stycznia 2020 roku prowadzący działalność gospodarczą nie mogą wystawiać faktur do każdej transakcji ewidencjonowanej na kasie fiskalnej. Wymogiem formalnym od tego momentu staje się paragon z NIP-em, który stanowi podstawę do wystawienia faktury.

2 grudnia 2020

Paragon z NIP jako faktura uproszczona – nowe stanowisko KIS

Przepisy wprowadzające obowiązek umieszczania NIP na paragonie wciąż budzą wątpliwości. Nie jest bowiem jasno określone, czy w tym przypadku konieczne jest wystawienie faktury. Paragon z NIP jako faktura uproszczona - sprawdź, czy jest taka możliwość!

12 listopada 2020

Paragon jako faktura uproszczona - szczegółowe omówienie

W niektórych przypadkach paragony mogą zastąpić faktury sprzedaży i stać się podstawą do potwierdzenia wydatków podatkowych. Dowiedz się czytając nasz artykuł czy paragon jako faktura uproszczona może być podstawą księgowania w ewidencjach podatkowych!

21 października 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów