0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: podatek-od-wygranej

Artykuły:

Podatek od wygranych. Ile wynosi i kiedy trzeba go zapłacić?

Otrzymując nagrodę w konkursie lub prezent, należy zapłacić podatek od wygranej. Jednak nie w każdej sytuacji trzeba go uiszczać. Dowiedz się, kiedy płaci się podatek od wygranych i ile wynosi takie podatek oraz na kim ciąży obowiązek jego zapłaty!

2 marca 2023

Przekazanie nagrody pieniężnej w konkursie – rozliczenie w PIT i VAT

Czy wiesz, w jaki sposób opodatkować przekazanie nagrody pieniężnej wygranej w organizowanym konkursie, jak dokładnie wygląda rozliczenie na gruncie VAT a jak na gruncie podatku dochodowego? Sprawdź, jaki jest limit uprawniający do zwolnienia z PIT!

4 sierpnia 2021

Przekazanie nagrody pieniężnej w konkursie zorganizowanym dla klientów

Organizujesz konkursy, sprawdź w jaki sposób powinno być opodatkowane przekazanie nagrody pieniężnej, kto jest zobowiązany do zapłaty podatku a kto może skorzystać ze zwolnienia, jakie są limity? Przeczytaj artykuł i zobacz jak rozliczyć się z urzędem!

25 lutego 2020

Wygrane w konkursach - kiedy należy ująć je w zeznaniu rocznym?

Wiele osób bierze udział w konkursach, grach, loteriach dla zabawy i rozrywki, nie zdając sobie sprawy z tego, że wygrane w konkursach, nie tylko na organizatorze ale także na wygranym mogą tworzyć określone obowiązki podatkowe. Sprawdź!

27 stycznia 2017

Podatek od wygranej lub darmowego prezentu - kiedy należy zapłacić

Przychód z wygranej w konkursie lub otrzymanie darmowego prezentu należy opodatkować. Jednak nie zawsze jest to konieczne. Przeczytaj, od jakiej kwoty trzeba zapłacić podatek od wygranej i dowiedz się, na kim spoczywa obowiązek jego uregulowania.

7 maja 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów