0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: prawo-do-odliczenia-podatku-naliczonego

Artykuły:

Dobrowolna rezygnacja ze zwolnienia VAT - zasady i warunki rezygnacji

Podatnik korzystający ze zwolnienia podmiotowego od podatku VAT ma możliwość odstąpienia od tego udogodnienia poprzez złożenie formularza VAT-R. Dobrowolna rezygnacja ze zwolnienia VAT wiąże się z skutkami podatkowymi, które opisujemy w artykule.

19 lutego 2024

Odliczenie VAT w 2024 roku - jak go dokonać i w jakim okresie?

Jaki jest ogólny termin na odliczenie VAT w 2024 roku? Czy obowiązek odliczenia podatku naliczonego za media takie jak telefon czy internet powstaje w chwili wystawienia faktury? Sprawdź, o czym należy pamiętać. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więce

17 stycznia 2024

Rozliczenie faktury od oszusta a KSeF - kiedy pobrać fakturę?

KSeF będzie od przyszłego roku obligatoryjny dla niektórych przedsiębiorców. W związku z tym pojawia się wciąż wiele wątpliwości i jednym z takich problematycznych zagadnień jest przypadek jak będzie wyglądało rozliczenie faktury od oszusta.

25 października 2023

Odliczenie VAT z faktury od komornika - kiedy jest możliwe?

Przedsiębiorca może nabywać towary z różnych źródeł. Jednym z możliwych sposobów zakupu towarów są licytacje komornicze. Zwykle w takim przypadku fakturę wystawia komornik. Czy możliwe jest odliczenie VAT z faktury od komornika? Wyjaśniamy w artykule!

27 września 2023

Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej po terminie

Co do zasady fakturę należy wystawić do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę. Czy wystawienie faktury po terminie wyłącza bądź ogranicza prawo do odliczenia podatku VAT z tej faktury?

31 maja 2022

Leasing paneli fotowoltaicznych na budynku– rozliczenie VAT

Coraz popularniejsze staje się montaż paneli fotowoltaicznych. Inwestują w to osoby prywatne jak i przedsiębiorcy. W przypadku przedsiębiorców ich koszt jest większy ze względu na działalność. Ostatnio dużą rolę odgrywa leasing paneli fotowoltaicznych.

25 października 2021

Prawo do odliczenia podatku naliczonego przed rejestracją firmy do VAT

Przedsiębiorca planujący rozpoczęcie działalności gospodarczej często ponosi wydatki na poczet przyszłej aktywności gospodarczej. Czy po otrzymaniu faktury będzie mieć prawo do odliczenia podatku naliczonego przed rejestracją firmy do VAT?

23 września 2021

Wynajem mieszkania dla pracowników a odliczenie podatku VAT

Zdarza się, że firmy budowlane w celu realizacji kontraktu muszą delegować swoich pracowników np. do innego miasta. Dowiedz się, czy firmy te mają wówczas prawo do odliczenia podatku VAT od faktury za nieodpłatny wynajem mieszkania dla pracowników!

9 sierpnia 2021

Zakup mieszkania na wynajem krótkoterminowy - rozliczenie z tytułu VAT

W ostatnich latach zakup mieszkania na wynajem krótkoterminowy staje się coraz bardziej popularny. W związku z czym podatnicy nierzadko zastanawiają się, czy od takiego wydatku można odliczyć VAT. Sprawdź, jak rozliczyć zakup mieszkania na gruncie VAT!

28 października 2019

Świadczenie usług za granicą a odliczenie podatku naliczonego w kraju

Podatnicy maja prawo do odliczenia podatków związanych z prowadzoną działalnością. Często swoje usługi świadczą również poza granicami kraju. Czy świadczenie usług za granicą może wpływać na odliczenie podatku naliczonego na terytorium Polski?

29 marca 2018

Zmiana rozliczenia VAT w stosunku do podatku należnego nie ujętego we właściwej deklaracji

Zmiana rozliczenia VAT podatku należnego nie ujętego w deklaracji budzi wątpliwości u przedsiębiorców. Mechanizm odpowiedniego wykazywania podatku VAT naliczonego do podatku VAT należnego jest zależny od konkretnej sytuacji. Sprawdź jak jest rozliczany.

23 stycznia 2018

Jak zweryfikować numer VAT zagranicznego kontrahenta?

Przystąpienie do wspólnoty, jaką jest Unia Europejska, wiąże się z możliwością rozszerzenia działalności firmy o kontakty z zagranicznymi kontrahentami.

9 sierpnia 2013

Podatek VAT (cz. 9) - Prawo do odliczenia cz. II

Choć zazwyczaj sprzedawane przez przedsiębiorcę towary czy usługi są opodatkowane podatkiem VAT, zdarzają się sytuacje, w

18 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 9) - Prawo do odliczenia cz. I

Podatek VAT naliczony - związany z zakupem towarów, materiałów, usług i innych firmowych nabytków. Dzięki prawu do jego odliczenia przedsiębiorca może zmniejszyć kwotę opłat,

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów