0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

4 wyniki dla tematu: przekazanie-srodka-trwalego

Artykuły:

Przekazanie środka trwałego jednemu wspólnikowi - to warto wiedzieć!

Środki trwałe to rzeczowe składniki majątku będące własnością przedsiębiorcy. Co w sytuacji, gdy nastąpi przekazanie środka trwałego należącego do spółki cywilnej wyłącznie jednemu wspólnikowi? Jakie skutki podatkowe wiążą się z tą sytuacją? Sprawdź!

15 maja 2023

Przekazanie środka trwałego pomiędzy małżonkami a rozdzielność majątkowa

Gdy małżonkowie prowadzą odrębne działalności gospodarcze może nastąpić przekazanie środka trwałego pomiędzy małżonkami. Może to powodować różne skutki na gruncie podatków. Przeczytaj i dowiedz się jak sytuacja wygląda przy rozdzielności majątkowej!

30 marca 2021

Przekazanie środka trwałego na cele osobiste

Czasami przedsiębiorcy postanawiają wycofać środek trwały z firmy i przekazać go na cele prywatne. Jak wygląda przekazanie środka trwałego na gruncie podatkowym PIT oraz VAT? Czy przychód ze sprzedaży wycofanego środka trwałego podlega opodatkowaniu?

20 sierpnia 2018

Przekazanie środka trwałego między firmami małżonków

Przepisy umożliwiają przekazanie środka trwałego z firmy jednego małżonka do działalności gospodarczej drugiego. Jak wówczas wyliczyć wartość początkową takich środków trwałych? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak prawidłowo rozliczyć takie zdarzenie!

17 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów