0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: rozliczenie-vat

Artykuły:

Zakup usługi wykorzystanej w firmie i prywatnie – jak odliczyć VAT?

W artykule omawiamy problematykę odliczenia podatku VAT naliczonego w przypadku gdy u przedsiębiorców wystąpi zakup usługi wykorzystanej w firmie i prywatnie. Wyjaśniamy, kiedy przedsiębiorca będzie mógł odliczyć VAT od takich wydatków!

3 czerwca 2024

Rozliczenie VAT - poznaj najważniejsze informacje!

Co do zasady podatek VAT płacą wszyscy podatnicy, niemniej w przypadku przedsiębiorców nie każdy zobowiązany jest do jego rozliczania. Jak zatem wygląda rozliczenie VAT w praktyce? O czym warto pamiętać rozliczając VAT? Na pytania odpowiadamy w artykule!

16 lutego 2022

Rozliczenie VAT w sklepie internetowym

Prowadzisz sklep internetowy? Sprawdź, kiedy i jak dokonać rejestracji dla potrzeb VAT. Jak złożyć w urzędzie formularz VAT-R? Dowiedz się, kiedy możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z VAT. Przeczytaj - Rozliczenie VAT w sklepie internetowym.

6 grudnia 2021

Rozliczenia z urzędem skarbowym - część II

Czy wiesz, jakie obowiązki rozliczenia z urzędem skarbowym posiada czynny podatnik VAT? Kiedy należy składać plik JPK_V7 i informację podsumowującą VAT-UE? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej, na temat rozliczenia z tytułu podatku VAT.

1 października 2021

Deklaracja VAT - jakich obowiązków należy przestrzegać?

Przedsiębiorcy będący czynnymi podatnikami VAT mają obowiązek składania odpowiednich deklaracji VAT. Czy wiesz do kiedy deklaracja VAT powinna być złożona? Jakie są konsekwencje niezłożenia deklaracji VAT w terminie? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

14 lipca 2017

Odliczenie VAT krok po kroku

Dla czynnych podatników VAT wiele problemów i wątpliwości wzbudza odliczenie podatku VAT. Czy wiesz, jakie dokumenty umożliwiają odliczenie VAT oraz kiedy możliwe jest dokonanie odliczenia VATu? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

27 listopada 2015

Okresy rozliczeniowe i terminy sprawozdawcze w VAT

Czynni podatnicy VAT muszą pamiętać o wielu kwestiach - między innymi o okresach rozliczeniowych i terminach sprawozdawczych w VAT. Czy są jeszcze jakieś szczególnie ważne kwestie, o których podatnik nie może zapomnieć? Przeczytaj nasz artykuł!

18 listopada 2015

Błędy początkujących przedsiębiorców w rozliczeniu VAT

Czy wiesz jakie są najczęstsze błędy początkujących przedsiębiorców w rozliczeniu podatku VAT? Jak unikać podstawowych błędów? Jakie są konsekwencje za niewłaściwe rozliczenie VATu? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

19 lutego 2015

Zmiana formy wykorzystywania samochodu osobowego - konsekwencje na gruncie podatku VAT

Sprawdź, jakie konsekwencje niesie za sobą zmiana formy wykorzystywania firmowego samochodu.

27 listopada 2014

Samochód z Niemiec przerobiony na pomoc drogową a VAT

Czy należy wykazać w deklaracji VAT zakup samochodu od kontrahenta zagranicznego pomimo braku rejestracji?

25 czerwca 2014

Czym jest VAT Mini One Stop Shop?

Ministerstwo Finansów nie ma czasu na odpoczynek, wciąż pracuje nad licznymi zmianami podatkowymi w związku z implementacją przepisów unijnych dotyczących podatku VAT do krajowego ustawodawstwa.

12 maja 2014

Odliczenie VAT z faktury otrzymanej przed dostawą

W praktyce gospodarczej zdarza się, że faktury wystawiane są jeszcze przed wykonaniem usługi bądź dostawą towaru. Kiedy w takim razie odliczyć VAT z otrzymanej przed dostawą faktury?

21 czerwca 2013

Podatek VAT (cz. 9) - Prawo do odliczenia cz. I

Podatek VAT naliczony - związany z zakupem towarów, materiałów, usług i innych firmowych nabytków. Dzięki prawu do jego odliczenia przedsiębiorca może zmniejszyć kwotę opłat,

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów