0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Biuro w kieszeni – przydatne aplikacje dla przedsiębiorcy

Wielkość tekstu:

W latach 90. telefon komórkowy był narzędziem, który służył jedynie do prowadzenia rozmów i wysyłania SMS-ów. Dzisiaj telefony w niczym nie przypominają tych sprzed kilkunastu lat. Zostały one wyparte przez nowoczesne, oferujące wiele możliwości smartfony. Prężnie rozwijający się rynek nowoczesnych telefonów komórkowych zmusił specjalistów do stworzenia wielu aplikacji i narzędzi, które znalazły swoje zastosowanie w biznesie. Nie potrzebujemy już dobrze zaopatrzonego biura, w którym musimy spędzać kilkanaście godzin dziennie, aby zarządzać swoją firmą. Wszystko możemy mieć pod ręką. Pamiętajmy jednak, że smartfon nie zastępuje nam komputera, a jest tylko jego dodatkiem. Warto jednak zwrócić uwagę na aplikacje dla przedsiębiorcy - mogą okazać się bardzo przydatne. 

Aplikacje dla przedsiębiorcy - Windows, Android czy iOS?

Trzy najpopularniejsze systemy operacyjne prześcigają się w nowościach i coraz to lepszych narzędziach do obsługi firm. Warto wiedzieć, który z nich oferuje lepsze rozwiązania i jest skuteczniejszym towarzyszem naszego biznesu.

Wbrew pozorom smartfony nie są w stanie zastąpić tradycyjnych komputerów i laptopów. Nie możemy patrzeć na nie jako na zastępcze narzędzie pracy. Mobilne wersje takich aplikacji, jak Office Mobile czy Google Drive mają swoich zwolenników, jednak nie są aż tak użyteczne i wydajne jak te, które są dostępne w wersji tradycyjnej, przeznaczonej do użytku na komputerze. Sprawdzą się zapewne w podróży czy podczas wyjazdów biznesowych. Będąc w biurze lub w domu, lepiej skorzystać z laptopa.

Jeżeli chodzi o system operacyjny, wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy i czego oczekujemy od naszego urządzenia. W ilości ciekawych i przydatnych aplikacji wygrywa Android. Nie oznacza to jednak, że nie warto brać pod uwagę Windowsa i iOS, które starają się nieustannie rozwijać i oferują dużo lepszy interfejs niż Android. Windows wyróżnia się prostotą, co jest również ważne szczególnie dla tych, którzy nie są mistrzami urządzeń mobilnych. Takie osoby szybko są w stanie opanować podstawowe narzędzia i tym samym bez problemu mogą zarządzać swoją firmą na odległość. Dla bardziej wymagających polecamy zdecydowanie Android, a dla ceniących sobie wygodę i funkcjonalność iOS.

Aplikacje dla przedsiębiorcy - potencjał Androida

Systemy operacyjne posiadają wiele ciekawych aplikacji, które pozwolą zaoszczędzić czas i zwiększyć efektywność pracy. Jakie aplikacje dla przedsiębiorcy możemy znaleźć w ich ofercie?

  • Google na szczycie - to, co oferuje nam Google, nie sposób pominąć i nie skorzystać z wielu ciekawych opcji, które zostały stworzone nie tylko z myślą o przedsiębiorcach. Dysk Google to miejsce, w którym gromadzi się wszystkie potrzebne dokumenty. Wszystkie ważne dla Ciebie pliki zawsze będziesz miał przy sobie. Dokumenty Google to aplikacja, dzięki której możemy tworzyć, oglądać i edytować wszystkie dokumenty, które zostały udostępnione na dysku Google. Arkusze zaś są przydatnym narzędziem w momencie, kiedy chcemy zmodyfikować arkusz kalkulacyjny na naszym smartfonie czy tablecie. Alternatywą dla PowerPointa jest prezentacja Google. Możemy tworzyć lub edytować istniejące już prezentacje.

  • Pushbullet - przy pomocy kilku kliknięć możemy dzielić dokumenty i linki między smartfonem a komputerem. Często odwiedzamy na naszym komputerze wiele ciekawych stron, które następnie chcemy mieć również na swoim urządzeniu mobilnym. Pushbullet pozwala przesłać odwiedzone strony z laptopa na nasz smartfone. Dużym udogodnieniem jest również to, że otrzymane na smartfonie powiadomienia, możemy przeglądać również na komputerze stacjonarnym. Nic nie umknie naszej uwadze.

  • Divide - aplikacja łączy się z twoim kontem Exchange i tym samym synchronizuje maile, kalendarz i kontakty biznesowe na twoim smartfonie. W ferworze pracy bardzo łatwo jest o czymś zapomnieć, np. o spotkaniu z klientem czy podpisaniu nowego kontraktu. Ta aplikacja będzie pamiętała o tym za ciebie.

  • OfficeSuite - jest to płatny program biurowy, który będzie nas kosztował ok. 40 zł. Pozwala na tworzenie i edycję dokumentów pakietu Microsoft Office, a także na wyświetlanie plików PDF. Dużym plusem jest możliwość pokazu slajdów podczas odtwarzania prezentacji, czego nie można oczekiwać od innych aplikacji o podobnych funkcjonalnościach. Na uwagę zasługuje również szybkość pobierania słowników, które przez 7 dni są darmowe.

  • Evernote - tysiąc myśli na minutę i problem z zapisaniem wszystkiego w momencie, kiedy nie mamy pod ręką kartki i długopisu - taka sytuacja nie jest nam obca. Dzięki aplikacji Evernote możemy zapisać każdy tekst, zdjęcie, rysunek, kontakt oraz stworzyć listę zadań. Oczywiście wszystko to zostanie zsynchronizowane z pozostałymi urządzeniami. Mając w swoim smartfonie tę aplikację, możemy być pewni, że nie zapomnimy o ważnym spotkaniu i każdy ciekawy pomysł na nowy projekt, nie będzie tylko chwilowym olśnieniem.

Aplikacje dla przedsiębiorcy - przeszkody i pułapki

Jak każde urządzenia, również sprzęty mobilne ulegają pewnym usterkom. Smartfony są nieustannie udoskonalane, jednak nadal pozostają w tyle za laptopami i komputerami stacjonarnymi. Pobierając zbyt dużą ilość aplikacji, musimy liczyć się ze spowolnieniem systemu. Nasze urządzenie będzie działać wolniej, co wpływa na komfort użytkowania.

Często spotykanym problemem jest również to, że smartfony szybko się rozładowują. Co zrobić w momencie, kiedy mamy ważne spotkanie i potrzebujemy skorzystać z arkusza kalkulacyjnego lub w podróży sprawdzić pocztę firmową, a urządzenie właśnie w tym momencie odmówiło nam posłuszeństwa? Z pewnością nie jest to rzadkością i z podobną sytuacją spotkał się praktycznie każdy. Producenci smartfonów nieustannie poszukują skutecznych rozwiązań, aby w jak największym stopniu pomóc użytkownikom uporać się z podobnymi problemami. W ostatnim czasie Samsung zaproponował do jednego ze swoich modeli podkładkę do ładowania bezprzewodowego. Jest to pewnego rodzaju rozwiązanie, które okazuje się skuteczne. W każdej chwili możemy naładować naszego smartfona i korzystać z aplikacji. To jednak nie zastąpi nam naszego tradycyjnego narzędzia pracy, jakim jest laptop. Praca na nim jest dużo łatwiejsza i szybsza. Zwykłe tworzenie dokumentu zajmuje o wiele mniej czasu niż w przypadku, kiedy robimy to przy pomocy urządzenia mobilnego. Dobrze jest mieć zarówno jedno, jak i drugie urządzenie. Na pewno nie można zastąpić komputera stacjonarnego smartfonem i odwrotnie. Przenośne biuro w kieszeni i aplikacje dla przedsiębiorcy są dobrym pomysłem na spotkania biznesowe i wyjazdy służbowe, będąc w biurze czy domu, proponujemy raczej korzystanie z tradycyjnych rozwiązań.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów