0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-03-20

Artykuły:

Składka wypadkowa - jak ustalić właściwą stopę procentową?

Ubezpieczeniu wypadkowemu podlegają wyłącznie osoby, które z danego tytułu podlegają mu obowiązkowo lub które przystąpiły dobrowolnie do ubezpieczeń emerytalnych i rentowych. Składka wypadkowa jest w całości finansowana ze środków płatnika składek.

20 marca 2023

Spółka LLC - jak rozliczać otrzymane dochody?

Spółka LLC to jedna z form prowadzenia zagranicznej działalności gospodarczej. Jest ona regulowana przepisami amerykańskimi i jest odpowiednikiem polskiej spółki niebędącej osobą prawną. Czy wiesz, jaki status prawny ma spółka LLC? Wyjaśniamy!

20 marca 2023

Fulfillment - co to jest i kiedy się sprawdzi w Twoim e-commerce?

Posiadasz sklep internetowy i działasz w obrębie e-commerce? Zastanawiasz się jak usprawnić obsługę zamówień oraz jaki model logistyki będzie odpowiedni? Czy już wiesz czym jest fulfillment? Dowiedz się więcej z artykułu!

20 marca 2023

Outplacement - wsparcie dotacyjne dla przedsiębiorców i pracowników

Przedsiębiorcy oraz ich pracownicy mogą skorzystać ze wsparcia dotacyjnego finansowanego ze środków unijnych, którego celem jest aktywizacja osób bezrobotnych i biernych zawodowo. Czy wiesz, czym jest outplacement oraz na czym polega? Wyjaśniamy!

20 marca 2023

Pożyczka udzielana rodzinie - czy należy zapłacić PCC?

Umowa pożyczki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W poniższym artykule zastanowimy się, czy istnieję wyjątki, które pozwalają na zwolnienie od tego podatku. Sprawdź, czy pożyczka udzielana rodzinie jest zwolniona z PCC!

20 marca 2023

Uszlachetnianie czynne i bierne a podatek VAT

Czy wiesz, że jednymi z procedur specjalnych jest uszlachetnianie czynne i bierne? W artykule zajmiemy się przypadkami procedury uszlachetniania czynnego i uszlachetniania biernego oraz ich wpływem na kwestie rozliczenia podatku VAT. Sprawdź!

20 marca 2023

Jakie grożą kary za brak rejestracji do VAT UE?

Obowiązek rejestracji na potrzeby VAT UE dotyczy przedsiębiorców, którzy zamierzają dokonywać transakcji, których drugą stroną jest kontrahent z innego kraju UE. Co w przypadku niedopełnienia obowiązku? Jakie grożą kary za brak rejestracji do VAT UE?

20 marca 2023

Nagroda jubileuszowa - kiedy przysługuje?

Komu wypłacana jest nagroda jubileuszowa? Jakie są zasady jej przyznawania, obliczania i wypłacania? W jakim terminie powinna zostać wypłacona? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kto nabywa prawa do nagrody jubileuszowej i po ilu latach pracy!

20 marca 2023

Który adres podawany na fakturze należy wykazać w JPK V7?

Który adres podawany na fakturze jest właściwy – siedziby czy oddziału, jeżeli firma ma kilka miejsc prowadzenia działalności?

20 marca 2023

Rozliczenie roczne gdy etat, podatek liniowy i małoletnie dziecko

Czy rozliczenie roczne możliwe jest wspólnie z małżonką przy opodatkowaniu liniowym, etacie oraz uldze prorodzinnej?

20 marca 2023

Amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych - warto wiedzieć!

Prowadzisz działalność gospodarczą i użytkujesz wartości niematerialne i prawne? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie składniki majątku należy zakwalifikować jako WNiP oraz jak powinna przebiegać amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych.

20 marca 2023

Zakup i sprzedaż towarów dokonane w innym kraju UE - jak rozliczyć?

Dokonując transakcji wewnątrzwspólnotowych należy pamiętać o ich prawidłowym rozliczeniu na gruncie podatku VAT. Dowiedz się, w jaki sposób należy rozliczyć zakup i sprzedaż towarów dokonane w innym kraju UE oraz jak wnioskować o zwrot VAT na VAT-REF!

20 marca 2023

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług - rozliczenie i dokumentowanie

Po otwarciu granic świadczenie usług na rzecz kontrahentów z zagranicy stało się dużo łatwiejsze. Wymaga to jednak poznania kilku zasad dotyczących prawidłowego dokumentowania. Czy wiesz, jak rozliczyć wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług? Sprawdź!

20 marca 2023

Odliczenie VAT z faktur korygujących otrzymanych od sprzedawcy

Udzielenie obniżki cen w formie rabatu, dokonanie zwrotu towarów oraz pomyłka w cenie może powodować konieczność wystawienia faktury korygującej. Sprawdź, jak wygląda prawidłowe odliczenie VAT z faktur korygujących otrzymanych od sprzedawcy!

20 marca 2023

Rozwiązanie umowy przed upływem okresu rozliczeniowego a Kodeks pracy

Prawidłowe rozliczanie czasu pracy należy do podstawowych obowiązków pracodawcy i ma bezpośredni wpływ na ustalanie należnego pracownikowi wynagrodzenia. Sprawdź, jakie konsekwencje niesie za sobą rozwiązanie umowy przed upływem okresu rozliczeniowego!

20 marca 2023

Uzasadnienie skierowania pracownika na wcześniejsze badania profilaktyczne

Przepisy przewidują wystawienie skierowania na badania profilaktyczne, w sytuacji gdy nadal jest aktualne poprzednie orzeczenie lekarskie. Kiedy możliwe jest wystawienie skierowania dla pracownika na wcześniejsze badania profilaktyczne? Przeczytaj!

20 marca 2023

Zerowy PIT w miesiącu ukończenia 26 lat - jak wygląda rozliczenie?

Ulga jaka jest zerowy PIT dla młodych, ma na celu zwiększenie zarobków, osób które dopiero zaczynają swoje doświadczenie na rynku pracy. Czy warto skorzystać z tej ulgi? Jak rozliczyć zerowy PIT w miesiącu ukończenia 26 lat? Przeczytaj artykuł!

20 marca 2023

Umowa zlecenie a opodatkowanie - o czym należy pamiętać?

Umowa zlecenie jest rodzajem umowy cywilnoprawnej. Jak wygląda opodatkowanie tego rodzaju umowy? Czym są koszty uzyskania przychodu? Kiedy mamy do czynienia ze zryczałtowanym podatkiem? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule!

20 marca 2023

Nowe akta osobowe pracowników!

Zmiana Kodeksu pracy w zakresie kontroli trzeźwości pracowników wymusiła zmianę rozporządzenia dotyczącego dokumentacji pracowniczej. Sprawdź jak wyglądają nowe akta osobowe pracowników i jakie dokumenty należy w nich przechowywać!

20 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów