0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-03-05

Artykuły:

Darmowa konferencja Invest Cuffs 2024 już 5-6 kwietnia

Już 5 i 6 kwietnia 2024 odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs! Uczestnicy będą mieć możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów! Kliknij, aby poznać więcej informacji na temat wydarzenia!

5 marca 2024

Nadgodziny w sobotę - jak liczone są do wynagrodzenia

Pracownikowi pracującemu na nadgodziny w wolną sobotę należy się dzień wolny. W szczególnych przypadkach praca w sobotę może być zrekompensowana pracownikowi w formie pieniężnej. Dowiedz się, jak liczyć wynagrodzenie za nadgodziny w sobotę!

5 marca 2024

Metoda kasowa VAT - jak rozliczyć podatek?

Zdarza się, że przedsiębiorcy wystawiają faktury z długim terminem płatności. Co mogą zrobić, by rozliczyć się z fiskusem dopiero po uregulowaniu należności? Rozwiązaniem jest metoda kasowa VAT. Dowiedz się, kto i na jakich zasadach może z niej korzystać!

5 marca 2024

Składka zdrowotna w okresie zawieszenia działalności - czy należy ją opłacać?

Podatnik nie może wykonywać aktywnej działalności w okresie jej zawieszenia. Jednakże niektóre działania dozwolone przez prawo mogą powodować powstanie przychodu. Czy składka zdrowotna w okresie zawieszenia działalności gospodarczej powinna być opłacana?

5 marca 2024

Składka zdrowotna bez dopłaty na ryczałcie ewidencjonowanym

Czy mogę płacić składkę na podstawie przychodu z zeszłego roku aby wyszła mi roczna składka zdrowotna bez dopłaty?

5 marca 2024

Wysokość składki zdrowotnej w 2024 roku w różnych formach opodatkowania

Sprawdź, jak zmieniła się wysokość składki zdrowotnej w 2024 roku i ile wynosi dla poszczególnej formy opodatkowania czyli skali podatkowej, podatku liniowego, ryczałtu lub skali podatkowej! Dowiedz się, od czego zależy wartość minimalnej składki!

5 marca 2024

Dywidenda wypłacona spadkobiercom a podatek dochodowy

W przypadku, gdy dywidenda należna zmarłemu udziałowcowi nie została wypłacona przed jego śmiercią, to prawa do niej automatycznie przechodzą na jego spadkobierców. Sprawdź, czy dywidenda wypłacona spadkobiercom podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym!

5 marca 2024

Cyberbezpieczeństwo - ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo to ogół działań mających na celu ochronę systemów informatycznych, sieci, programów i danych przed cyberatakami. Sprawdź artykuł i dowiedz się na temat ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

5 marca 2024

Wydatki na zajęcia relaksacyjne - czy mogą być kosztem uzyskania przychodów?

Obecnie dbanie o zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak troska o kondycję fizyczną. Prowadzenie firmy, zwłaszcza w wymagających zawodach, wiąże się z dużą odpowiedzialnością i stresem. Czy wydatki na zajęcia relaksacyjne mogą być kosztem podatkowym?

5 marca 2024

Nabycie nieruchomości w formie spadku - czy podlega amortyzacji?

W działalności gospodarczej nierzadko dochodzi do nabycia różnego rodzaju spadków, w tym nieruchomości gruntowych i zabudowanych. Czy jeśli miejsce ma nabycie nieruchomości w formie spadku, to przedsiębiorca może ją amortyzować? Sprawdź!

5 marca 2024

Odmowa rozłożenia długu na raty dłużnikowi – pismo (wzór z omówieniem)

Odmowa rozłożenia długu na raty może stanowić dodatkową okazję do ponownego wezwania dłużnika do zapłaty należności. Przeczytaj i skorzystaj ze wzoru pisma o odmowie rozłożenia dłużnikowi zadłużenia na raty!

5 marca 2024

Odliczenie VAT z faktur elektronicznych - czy jest możliwe?

Czy sposób w jaki przechowywana jest faktura wpływa na prawo do odliczenia VAT? Czy możliwe jest przechowywanie faktur wyłącznie w formie elektronicznej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy możliwe jest odliczenie VAT z faktur elektronicznych. Sprawdź!

5 marca 2024

Czy możliwe jest odliczenie składki zdrowotnej od najmu prywatnego?

Najem prywatny cieszy się dużą popularnością. Właściciele mieszkań mogą mieć jednak wątpliwości, czy prowadząc najem prywatny należy opłacać składkę zdrowotną? Czy możliwe zatem będzie odliczenie składki zdrowotnej od najmu prywatnego? Odpowiadamy!

5 marca 2024

Umowa drapieżna - czym jest i jakie są jej skutki?

Czy znasz wystarczająco informacji na temat umów cywilnych? Czy wiesz, czym jest umowa drapieżna i jakie konsekwencje jej zawierania można ponieść? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej informacji na ten temat, aby być na bieżąco!

5 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów