0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-03-04

Artykuły:

Morfologia Sprzedaży 2024 - XIII Konferencja Menedżerów Sprzedaży

Już 15 maja 2024 odbędzie się XIII Konferencja Menedżerów Sprzedaży! Wydarzenie jest przeznaczone dla dyrektorów, menedżerów sprzedaży, osób nadzorujących sprzedaż oraz dla doświadczonych handlowców. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej!

4 marca 2024

Śmierć pracownika - jakie obowiązki spoczywają na pracodawcy?

Śmierć pracownika automatycznie wiąże się z rozwiązaniem stosunku pracy. Jednym z obowiązków pracodawcy jest wypłata odprawy pośmiertnej osobom bliskim pracownikowi. Dowiedz się, jakie jeszcze obowiązki ciążą na pracodawcy w momencie śmierci pracownika!

4 marca 2024

Składka zdrowotna od zwrotu VAT - czy zwrot wpływa na jej podstawę?

Podatnik, u którego powstała nadwyżka podatku naliczonego nad należnym może zawnioskować o zwrot VAT. Przedsiębiorcy mają jednak wątpliwości, czy składka zdrowotna od zwrotu VAT podlega zapłacie? Sprawdź, czy zwrot VAT wpływa na podstawę jej wyliczenia!

4 marca 2024

Składka zdrowotna a IP BOX - czy mają na siebie wpływ?

Czy wiesz, że ulga IP BOX pozwala na obniżenie podatku dochodowego? Sprawdź, kto może skorzystać z ulgi IP BOX i dowiedz się, czy składka zdrowotna a IP BOX mają na siebie wpływ w kontekście ustalenia prawa do obniżonej stawki składki zdrowotnej 4,9%!

4 marca 2024

ZFŚS a podatek dochodowy 2024 – regulacje prawne

Przedsiębiorcy, mają obowiązek do tworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS). Są oni zobowiązanie do gospodarowania środkami ZFŚS zgodnie z przepisami. Przeczytaj artykuł i sprawdź jak wygląda kwestia ZFŚS a podatku dochodowego!

4 marca 2024

Zasiłek przedemerytalny 2024 - komu i na jakich warunkach przysługuje?

Jakie warunki należy spełnić, aby w 2024 roku otrzymać zasiłek przedemerytalny? Czy zasiłek przedemerytalny otrzyma osoba, której umowa nie została przedłużona ze względu na trudną sytuację ekonomiczną pracodawcy? Przeczytaj artykuł!

4 marca 2024

Proptrading - czym jest i jak opodatkować przychód z takiej działalności?

Proptrading to nowa i coraz bardziej popularna metoda zarabiania, która staje się przedmiotem zainteresowania podatników. W związku z tym wyjaśniamy, jak należy dokonywać rozliczeń podatkowych przychodów pochodzących z proptradingu. Sprawdź!

4 marca 2024

Otrzymane odszkodowanie za skradziony pojazd firmowy - czy stanowi przychód?

W działalności zdarzają się sytuacje, jak kradzież składników majątku. Posiadanie ubezpieczenia AC na pojazd firmowy może pomóc w odzyskaniu części strat. Czy otrzymane odszkodowanie za skradziony pojazd firmowy będzie stanowiło przychód podatkowy?

4 marca 2024

Zmiana stawki amortyzacji na początku roku - czy jest możliwa?

Przedsiębiorcy wykorzystują w działalności różnorodne środki trwałe. Co do zasady metoda amortyzacji wybrana dla środka trwałego powinna być stosowana do jego pełnego zamortyzowania. Jednak czy zmiana stawki amortyzacji na początku roku jest dopuszczalna?

4 marca 2024

Zmniejszenie etatu w wieku przedemerytalnym - czy jest możliwe?

Zmniejszenie etatu w wieku przedemerytalnym na ogólnych zasadach jest możliwe, ale wymaga spełnienia pewnych warunków. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat zmniejszenia etatu w wieku przedemerytalnym oraz na temat ochrony przedemerytalnej.

4 marca 2024

Obowiązki ewidencyjne przy najmie prywatnym a wykaz środków trwałych

Jakie obowiązki ewidencyjne przy najmie prywatnym spoczywają na podatnikach? Czy podatnicy przy najmie prywatnym mają obowiązek prowadzenia wykazu środków trwałych? Czy w przypadku najmu prywatnego koniecznym jest prowadzenie ewidencji przychodów? Zobacz!

4 marca 2024

Nielegalne SEO w kontekście obowiązujących przepisów prawa

Stosując nielegalne SEO – zarówno zamawiający, jak i agencja mogą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jakie działania z zakresu SEO stanowią czyn nieuczciwej konkurencji i nieuczciwą praktykę rynkową!

4 marca 2024

Dotacje na szkolenia i usługi doradcze czyli kadry nowoczesnej gospodarki

Każdy pracodawca chce, aby w jego firmie pracowali wykwalifikowani pracownicy. Jednak ceny szkoleń są coraz wyższe. Czy istnieje bowiem sposób na dotacje na szkolenia i usługi doradcze? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

4 marca 2024

Jakie PITy składa ryczałtowiec oprócz PIT-28?

Rozliczasz się w ramach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych? Pamiętaj, że wraz z rocznym zeznaniem podatkowym może być konieczne złożenie dodatkowych deklaracji. Przeczytaj artykuł, aby poznać odpowiedź na pytanie: jakie PITy składa ryczałtowiec?

4 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów