Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Konsekwencje wystawienia faktury z odwrotnym obciążeniem dla nievatowca

Czy wiesz, jakie warunki należało spełnić, aby do końca października 2019 roku transakcja objęta była mechanizmem odwrotnego obciążenia oraz jakie są konsekwencje wystawienia faktury z odwrotnym obciążeniem dla nievatowca? Sprawdź co się zmieniło!

6 kwietnia 2021

Zdaniem eksperta

VAT UE kwartalnie - czy to w ogóle możliwe?

Czy jako podatnik VAT czynny, rozliczający się z VAT kwartalnie mogę składać informację podsumowującą VAT UE kwartalnie?

1 kwietnia 2021

Podatek VAT

Biała lista podatników – jak weryfikować kontrahentów?

MF udostępniło wykaz podatników VAT, za pomocą którego możliwe jest zweryfikowanie rachunku bankowego. Sprawdź, jakie konsekwencje na gruncie PIT oraz odpowiedzialności solidarnej wprowadza biała lista podatników VAT i jak się przed nimi chronić!

31 marca 2021

Podatek VAT

Split payment a kompensata - sposób na zachowanie płynności finansowej

Wraz z wprowadzeniem obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności wśród przedsiębiorców pojawiają się pytania: split payment a kompensata, split payment a zakup prywatny. Czy ustawodawca wprowadził ograniczenia w sposobie regulowania płatności? Sprawdź!

30 marca 2021

Ordynacja podatkowa

Zwrot podatku - ile wynoszą ustawowe terminy?

Rozliczenia z fiskusem to nie tylko wpłaty podatku, ale i nadwyżki do zwrotu. Czy w przypadku nadwyżki możliwy jest zwrot podatku? Dowiedz się, jakie są ustawowe terminy zwrotu w przypadku podatku VAT i podatku dochodowego oraz jak się o niego ubiegać!

29 marca 2021

Transakcje zagraniczne

Eksport towarów - stawka VAT a brak dokumentów celnych

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej istotną sprawą jest ustalenie odpowiedniej stawki podatku VAT. To jednak może nie być takie proste przy eksporcie towarów, w szczególności gdy brak dokumentów celnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

17 marca 2021

Kasy rejestrujące

Awaria kasy fiskalnej – co należy zrobić?

Awaria kasy fiskalnej może przydarzyć się każdemu podatnikowi, który jest zobowiązany do ewidencjonowania sprzedaży przy jej użyciu. Sprawdź, co należy zrobić w sytuacji awarii kasy fiskalnej. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

12 marca 2021

Kasy rejestrujące

Płatność kartą płatniczą a zwolnienie z kasy fiskalnej

Przedsiębiorco, przyjmujesz od kontrahentów płatności kartą? Czy wiesz, jakie formy płatności obligują przedsiębiorców do posiadania kasy fiskalne a jakie nie? Sprawdź czy płatność kartą płatniczą, uprawnia do zwolnienia z kasy. Przeczytaj i sprawdź!

11 marca 2021

Podatki dochodowe

Zakupiony sprzęt na czas pracy zdalnej – rozliczenie firmy i pracownika

Czy zakupiony sprzęt na czas pracy zdalnej dla można potraktować jako koszt podatkowy i jest on przychodem dla pracowników? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy sprzęt dla pracownika w pracy zdalnej jest kosztem dla firmy i przychodem dla pracownika!

10 marca 2021

Podatki dochodowe

Stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z najprostszych form opodatkowania. Wysokość stawki ryczałtu uzależniona jest od rodzaju wykonywanej działalności gospodarczej. Dowiedz się, kto i kiedy może skorzystać z tego rodzaju opodatkowania!

9 marca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów