Ostatnie artykuły autora:

Sprawozdawczość

Niezłożenie sprawozdania finansowego - konsekwencje

Jakie konsekwencje grożą za niezłożenie sprawozdania finansowego? Czy możliwe jest unikniecie kary w takim przypadku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie kary mogą został nałożone na podmiot, który nie złoży sprawdzania w określonym terminie.

2 sierpnia 2021

Środki trwałe

Klasyfikacja i amortyzacja budynku usługowo-mieszkalnego - warto wiedzieć

Klasyfikacja i amortyzacja budynku usługowo-mieszkalnego może sprawić trudność przedsiębiorcom, którzy wykorzystują budynki do różnych celów. W jaki sposób wybrać odpowiedni symbol KŚT i jaką zastosować stawkę amortyzacji dla takiego budynku? Sprawdź!

25 maja 2021

Ordynacja podatkowa

Wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej

Przedsiębiorcy często mają trudności z interpretacją przepisów prawa podatkowego. W jakich sytuacjach składa się wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej? Czym jest taki wniosek i jak go przygotować? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

21 kwietnia 2021

Samochód w firmie

Wstępna opłata leasingowa gotówką - konsekwencje

Zapłata za transakcje przekraczające kwotę 15000 zł z pominięciem rachunku bankowego powoduje wyłączenie takiego zakupu z kosztów uzyskania przychodów. Czy wstępna opłata leasingowa może zostać wyłączona z KUP? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

15 kwietnia 2021

Obowiązki pracownika

Kiedy nastąpi pobór zaliczek PIT od osoby młodej objętej zwolnieniem z podatku?

Osoby do 26. roku życia mają możliwość korzystania z ulgi - zwolnienie z PIT dla młodych. Od 2020 r. ulga ta przysługuje automatycznie osobom określonym w przepisach. Czy pobór zaliczek PIT może zostać wznowiony na wniosek pracownika? Sprawdź!

9 kwietnia 2021

Ordynacja podatkowa

Stawka sankcyjna PCC od ujawnionej pożyczki - ile wynosi?

Co do zasady pożyczka od osób trzecich wiąże się z zapłatą podatku od czynności cywilnoprawnych. Zdarza się, że w przypadku nieopodatkowania pożyczki może zostać nałożony podatek sankcyjny. Sprawdź, ile wynosi stawka sankcyjna PCC od ujawnionej pożyczki!

10 marca 2021

Księgowość firm

Wysokość diety w podróży służbowej przedsiębiorcy a zapewnione wyżywienie

Przedsiębiorcy bardzo często w związku ze swoją działalnością wyjeżdżają w podróże służbowe. W jaki sposób należy wyliczyć wysokość diety w podróży służbowej przedsiębiorcy przy zapewnionym wyżywieniu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

9 marca 2021

Podatek VAT

Obowiązkowy split payment a podatnik zwolniony

Zgodnie z nowymi przepisami transakcje na kwotę większą niż 15 000 zł muszą być opłacane przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności. Czy obowiązkowy split payment obejmuje również podatników zwolnionych z VAT? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

3 marca 2021

Podatek VAT

Opodatkowanie VAT budynków usługowo - mieszkalnych czyli stawka 8% VAT

Budowa i remonty budynków mieszkalnych często są objęte preferencyjną stawką podatku. Jak wygląda w praktyce opodatkowanie VAT budynków usługowo - mieszkalnych? Czy w takim przypadku również stosowana jest preferencyjna stawka? Dowiedz się więcej!

2 marca 2021

Prawo pracy

Zwolnienie z PIT do 26 roku życia a dochody uzyskane przed i po 1 sierpnia 2019

Ze względu na zmiany jakie zaszyły w 2019 roku, właściwe wypełnienie PIT-11 i rozliczenie płatników może sprawdzić trudności. Jak zwolnienie z PIT do 26 roku życia a dochody uzyskane przed i po 1 sierpnia 2019 wpłynęły na rozliczenie? Sprawdź!

22 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów