0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Za wysoka lub za niska zapłata podatku – co robić gdy wykonano błędny przelew podatkowy?

Błędny przelew może się zdarzyć nawet najbardziej uważnemu przedsiębiorcy. Co jednak w przypadku, gdy wykonano błędny przelew podatkowy? Taka pomyłka zapłaty podatku zdaje się szczególnie skomplikowana. Sprawdź studium przypadków, jak należy podstąpić!

30 czerwca 2022

Prawo pracy

Uznanie umowy cywilnoprawnej za umowę o pracę

Kiedy stosunek prawny spełnia cechy wymagane do uznania stosunku pracy? Czy nazwa umowy może decydować o jej rodzaju bądź charakterze? Czy uznanie umowy cywilnoprawnej za umowę o pracę niesie ze sobą jakieś skutki? W artykule znajdziesz odpowiedzi!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Wynajem lokalu a eksmisja niepłacącego lokatora

Właścicielom mieszkań nie zawsze łatwo przychodzi znalezienie lojalnego najemcy. Proces ten może okazać się nie lada wyzwaniem. Co zrobić kiedy najemca nie płaci czynszu? Jak wygląda eksmisja niepłacącego lokatora? Kiedy można ją przeprowadzić? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Prawa konsumenta

Przepisy konsumenckie dla przedsiębiorców od 2021 roku!

Chcesz wiedzieć jakie zmiany w zakresie prawa konsumenckiego czekają przedsiębiorców? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy przedsiębiorcom przysługiwać będą pełne prawa konsumenta. Przepisy konsumenckie dla przedsiębiorców już od 2021 roku!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Czy wydanie kopii akt osobowych pracownika jest obowiązkiem pracodawcy?

Jak długo pracodawca zobowiązany jest przechowywać dokumenty pracownicze? Czy wydanie kopii akt osobowych pracownika należy do obowiązków pracodawcy? Czy pracownik wnioskujący o wydanie kopii dokumentów musi wnieść jakieś opłaty? Przeczytaj i sprawdź!

9 maja 2022

Prawo gospodarcze

Umowa o prowadzeniu negocjacji i zachowaniu poufności - warto wiedzieć

Jakie korzyści daje umowa o prowadzeniu negocjacji i zachowaniu poufności? Kiedy warto z niej skorzystać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co powinna zawierać taka umowa oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę przy jej sporządzaniu!

5 listopada 2020

Ubezpieczenie ZUS

Koordynacja ubezpieczenia społecznego w przypadku osób mieszkających za granicą

Czym jest koordynacja ubezpieczenia społecznego? Jakich obywateli ona dotyczy? Do jakich rodzajów świadczeń odnoszą się przepisy o koordynacji ubezpieczenia? Jakie obowiązują zasady w kontekście koordynacji ubezpieczenia? Przeczytaj i sprawdź!

21 sierpnia 2021

Prowadzenie biznesu

Zintegrowany System Kwalifikacji – pomoc dla młodych mam

Czy wiesz czym jest Zintegrowany System Kwalifikacji i jak może pomóc pracodawcom i pracownikom? Jakie informacje można tam znaleźć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie funkcje pełni Zintegrowany System Kwalifikacji oraz jak możesz je wykorzystać!

1 czerwca 2020

Ochrona danych

Kiedy możliwe jest odwołanie zgody na przetwarzanie danych osobowych?

Na mocy nowych postanowień RODO, zasady przetwarzania danych osobowych stały się łatwiejsze i bardziej przejrzyste - konsumenci uzyskali prawo do „bycia zapomnianym w sieci”. Kiedy jest możliwe odwołanie zgody na przetwarzanie danych osobowych? Sprawdź!

2 lutego 2022

Finansowanie biznesu

Zasady faktoringu - podstawowe informacje i rodzaje faktoringu

Zastanawiasz się, na czym polega faktoring? Nie wiesz kim jest faktor, faktorant i dłużnik? Przeczytaj dowiedz się, jakie są zasady faktoringu oraz na co należy zwrócić uwagę przed zawarciem umowy. Sprawdź, jakie są rodzaje faktoringu!

11 lutego 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów