0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Umowa sprzedaży w trybie ofertowym, a wymagalność roszczenia o zapłatę ceny sprzedaży

Najczęściej zawieraną umową między przedsiębiorcami jest umowa sprzedaży. Wiele z nich zawierane jest nie w tradycyjnej formie, lecz drogą elektroniczną. Jak ustalić datę skutecznie zawartej umowy? Jaki będzie termin wymagalności roszczenia o zapłatę?

28 maja 2020

Prawo gospodarcze

Płatność gotówkowa od klienta, a przepisy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy

Płatność gotówkowa w kwocie powyżej 10 tys. euro nie jest zabroniona nowymi przepisami, pod warunkiem, że firma zostanie objęta przepisami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i staje się instytucją obowiązaną, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

22 maja 2020

Prawo spółek

Udział w zgromadzeniu wspólników w formie online a KSH

Czy walne zgromadzenie przy udziale środków komunikacji elektronicznej jest możliwe? Przeczytaj i dowiedz się, kiedy zarząd może przeprowadzić zgromadzenie w takiej formie oraz czy udział w zgromadzeniu wspólników w formie online jest zgodny z KSH.

11 maja 2020

Prawo gospodarcze

Upadłość konsumencka także dla samozatrudnionych

Czym jest upadłość konsumencka oraz czy możliwa jest także w przypadku osób będących na samozatrudnieniu? Dowiedz się, jakie zmiany w zakresie przepisów prawa upadłościowego mają wejść w życie w 2020 r. oraz jakie warunki będzie trzeba spełnić.

8 maja 2020

Prawo spółek

Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania w spółce z o.o.

Na czym polega odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki z o.o.? Kiedy członkowie zarządu mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności finansowej? Dowiedz się, jakie są podstawy oraz warunki do przypisania solidarnej odpowiedzialności!

22 kwietnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów