0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: aport-przedsiebiorstwa

Artykuły:

Aport JDG do spółki z o.o. a skutki podatkowe

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą często zastanawiają się nad zmianą formy opodatkowania. Aport JDG do spółki z o.o. jest jednym ze sposobów na dokonanie takiej zmiany, a jego dokonanie powoduje określone skutki podatkowe.

21 kwietnia 2023

Aport całego przedsiębiorstwa do spółki jawnej – skutki w PIT i VAT

Decydując się na aport całej działalności gospodarczej do spółki dochodzi do wniesienia całości praw i obowiązków przez nowego wspólnika do spółki. Jakie konsekwencje podatkowe powoduje aport całego przedsiębiorstwa do spółki jawnej? Dowiedz się!

15 lipca 2022

Aport przedsiębiorstwa - warto wiedzieć!

Dokonanie aportu przedsiębiorstwa może wydawać się skomplikowaną czynnością. O czym warto wiedzieć aby nie popełnić błędów. Jak wygląda wówczas rozliczenie na gruncie podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług? Sprawdź, aport przedsiębiorstwa!

2 marca 2021

Cesja umowy leasingu a nowe zasady rozliczania pojazdów w firmie!

Przedsiębiorcy w prowadzonej działalności często wykorzystują pojazdy, które finansowane są leasingiem. Jak rozliczyć wydatki związane z pojazdem, gdy umowa leasingu zawarta została przed 1 stycznia 2019 r.? Czy cesja umowy leasingu jest możliwa? Sprawdź!

3 sierpnia 2020

Skutki podatkowe wniesienia zorganizowanej części jako aport przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej

Firmy w ramach rozwoju gospodarczego, dokonują różnego rodzaju przegrupowania, których celem jest efektywniejsze prowadzenie działalnością, co powoduje skuteczniejsze zarządzanie przedsiębiorstwem. Jak wnieść aport przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej?

14 lipca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów