0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: czlonek-zarzadu

Artykuły:

Łączenie funkcji członka zarządu i prokurenta

W orzecznictwie i doktrynie co do zasady nie ma zgody co do dopuszczalności łączenia funkcji członka zarządu i prokurenta. Czy możliwe jest łączenie funkcji członka zarządu i prokurenta? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 grudnia 2022

Wynagrodzenie członka zarządu na podstawie uchwały - warto wiedzieć

W funkcjonowaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zarząd pełni kluczową rolę. Jako organ wykonawczy jest odpowiedzialny za prowadzenie spraw spółki i jej reprezentację na zewnątrz. Jak rozliczyć zatem wynagrodzenie członka zarządu? Sprawdź!

6 lipca 2022

Członek zarządu a oskładkowanie wynagrodzenia

Członkowie zarządu mogą wykonywać pracę odpłatnie lub nieodpłatnie. W zależności od formy zatrudnienia członek zarządu może podlegać obowiązkowi oskładkowania wynagrodzenia lub nie. Warto przeczytać nasz artykuł na ten temat i wiedzieć więcej!

12 kwietnia 2022

Odpowiedzialność członka zarządu po rezygnacji

Zarząd spółki bez względu na jego wielkość oraz to, jakiej spółki dotyczy posiada identyczny zakres odpowiedzialności za sprawy związane z tym podmiotem. Czy w przypadku rezygnacji odpowiedzialność członka zarządu nadal występuje? W artykule odpowiadamy!

26 listopada 2021

Dochodzenie roszczeń od członków zarządu spółki z o.o. – kiedy możliwe i co trzeba udowodnić?

Z zasady członek zarządu spółki z.o.o. nie odpowiada za nieuregulowane zobowiązania i długi spółki. Czy rzeczywiście jest on bezkarny? Przeczytaj artykuł i sprawdź kiedy prawo pozwala na dochodzenie roszczeń od członków zarządu spółki z.o.o.!

2 lipca 2021

Sprawozdanie o praktykach płatniczych – kto musi je składać?

Obowiązkowe sprawozdanie o praktykach płatniczych. Od 2021 roku podatników obowiązują nowe regulacje związane ze sporządzaniem sprawozdań ze stosowanych praktyk płatniczych. Kto i do kiedy zobligowany jest do złożenia takiego rodzaju sprawozdania.

8 stycznia 2021

Powołanie członka zarządu - wzór uchwały

W spółce z ograniczoną odpowiedzialnością zasadniczą funkcję pełni zarząd, który jest organem wykonawczym. Powołanie członka zarządu dokonywane jest na podstawie uchwały wspólników spółki. W naszym artykule znajdziesz darmowy wzór uchwały do pobrania!

7 października 2019

Członek zarządu a umowa o pracę

Prowadzenie spółki może się wiązać z wyborem członka zarządu. Członek zarządu może, ale nie musi być pracownikiem spółki. Zatrudnianie takich osób w firmie jest częstą praktyką. Dowiedz się więcej w temacie członek zarządu a umowa o pracę!

9 lutego 2018

Egzekucja z majątku członków zarządu spółki z o.o.

Sprawdź, kiedy będzie możliwa egzekucja z majątku członków zarządu spółki z.o.o.

17 grudnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów